איזה אוכל יבש לכלבים הכי מומלץ לכלב שלכם

כשאנחנו ניגשים לקנות אוכל לכלב שלנו, אז עומדות בפנינו שתי קבוצות מזון עיקריות שיכולות להתאים לו. סוג אחד זה מזון רטוב וסוג שני הוא מזון יבש.

במאמר זה אנחנו נבחן את ההבדל ביניהם ולאחר מכן נסביר איזה אוכל יבש יהיה נכון לקנות לכלב שלנו.

לפני שאנחנו נכנסים לעובי הקורה, חשוב לומר, בחירת אוכל יבש לכלבים או אוכל רטוב, זה לא רק עניין של טעם או סוג.

אנחנו צריכים לדעת כיצד לאפיין את הכלב שלנו על פי מאפיינים שונים, בשביל שבסופו של דבר נוכל לספק לו את המזון הרלוונטי עבורו. למשל, אנחנו צריכים לבחון היבטים של גיל, משקל, גודל, מצב בריאותי ועוד. כל אלה ישפיעו על הבחירה שלנו בשני המקרים.

מה זה אוכל רטוב ומה זה אוכל יבש

כאמור, אנחנו יכולים למצוא שתי קבוצות עיקריות של אוכל לכלבים.

אוכל רטוב ואוכל יבש. נסביר בקצרה את ההבדל ביניהם ולאחר מכן נסביר מדוע אוכל יבש לכלבים הוא למעשה הבסיס לארוחה אצל כל כלב.

אוכל רטוב מגיע בקופסאות שימורים.

מעבר לעובדה שכל קופסה או פחית כזו כוללת 2-3 מנות, הרי שההבדל המהותי בין סוג אוכל כזה לאוכל יבש, זה עצם העובדה שהוא מבוסס על חומרים שאמורים לצרוך אותו כמה שיותר מהר על מנת שלא יתקלקלו.

זה יכול להיות בשר או דברים אחרים, אשר יש להגיש ועל הכלב לאכול אותם במקום. כפי שניתן להבין זה אוכל מוצק עם נוזלים.

לעומת זאת, אוכל יבש לכלבים הם גרגרים בטעמים שונים אשר יכולים להחזיק מעמד זמן רב. בדרך כלל אנחנו יכולים למצוא שקים החל משני קילו ומעלה.

כך שכל שק שנקנה יכול לספק לכלב שלנו ארוחות רבות לאורך זמן. הגרגרים שונים מכילים מרכיבי מזון שיכולים לשרת את הכלב שלנו, לא רק בהיבט התזונתי אלא גם בהיבטים בריאותיים.

איזה אוכל יבש רצוי לקנות לכלב שלנו?

כאמור, אוכל יבש לכלבים מהווה את הבסיס עבור הארוחות שלו.

מרבית האנשים ירכשו שקי מזון ויספקו לכלב שלהם ארוחה המורכבת מאוכל יבש, פעמיים-שלוש ביום.

לעיתים, בתור קינוח או תחליף, הכלב יקבל גם אוכל רטוב או כשאין ברירה ומסיבות בריאותיות אפשר להגיש לו רק מזון כזה.

אנחנו נקנה לכלב שלנו אוכל יבש מותאם על פי המאפיינים שלו.

זה יכול להיות מבוסס על פי מאפיינים של גיל, משקל, גודל וכן על פי מאפיינים בריאותיים ותזונתיים. חשוב מאוד להקפיד ולשים לב שהמזון איננו מבוסס על דגנים אלא על בשר, דגים או מרכיבים אחרים.

על גבי שק המזון נוכל למצוא את כל המרכיבים ממנו הוא מורכב, וכמובן את הטעמים מהם יכול ליהנות הכלב שלנו. כך הוא יוכל ליהנות מארוחה טובה ובריאה.