כל המצבים בהם תצטרכו להזעיק שירותי ביובית בהקדם

לא אחת קורה שריחות רעים עולים, ומתגלה שמנקודות ביוב שונות; שהמים לא יורדים באסלה; שהמים לא יורדים בכיור; שהצפות מתרחשות, ואפילו אם ניתן להבין למה, לא מובן איך להגיב ולמי לקרוא: האם די באינסטלטור, או שמא יש צורך להזעיק שירותים מתקדמים ועוצמתיים יותר- שירותי ביובית? שירות ביובית בתל אביב, למשל, יהיה יקר יותר מאשר שירותי אינסטלציה בעיר.

כדי לתת את המענה הטוב והנכון ביותר לבעיה, יש לדעת מתי נדרש אינסטלטור ומתי תידרש ביובית.

מהי הביובית?

הביובית היא משאית המספקת שירותי אינסטלציה, המכילה מנוע עוצמתי, משאבת מים, צינור שלושת-רבעי צול המאפשרים יחד הפעלת לחץ מים חזק מאוד על צנרת הביוב.

הביובית יכולה, בנוסף, לשאוב בוואקום משמעותי סוגי פסולת שונים, וכן מי הצפה או מי ביוב. 

ביובית יכולה להיות במשאית רגילה, במשאית נמוכה או בצורה של ביובית ניידת בתוך כלי הרכב- כאשר הביובית הנמוכה נותנת מענה למקומות נמוכים ותת קרקעיים, דוגמת חניונים או מרתפים, והביובית הניידת מספקת שירותי ביובית, אם כי בעוצמה פחותה מזו שמפיקה הביובית הרגילה.

תפקידו של אינסטלטור

לא תמיד יש להידרש לשירותי ביובית.

כאשר מדובר בסתימות מינוריות ופנים-ביתיות, כגון סתימה בשירותים, בכיור או במקלחת, ניתן להזעיק אינסטלטור, שעשוי לעשות שימוש בספירלה חשמלית, כשפומפה לא תספיק.

מתי תידרש ביובית?

ביובית תידרש כאשר בעיית הביוב נובעת מגורם חיצוני לבית- המנהול וצנרת הביוב הראשית.

סימנים לכך יכולים להיות ריח רע, הצפות בשירותים, בכיורים או בפתחי הביוב; אך גם במקרים של הצפות מים במקומות נמוכים. ניתן למצוא שירות ביובית בתל אביב, בחולון ובכל מקום אחר, ביום ובלילה.

  1. פתיחת סתימות שנגרמו כתוצאה מפסולת- הרגלי בית של השלכות מגבונים ומוצרי היגיינה נשית, בעיקר, אל האסלה, עלולות לגרום לסתימות במערכת הביוב.
    כדי לשחרר אותן, הביובית תצטרך לשאוב את הפסולת במקביל לשטיפת הצינור במים בלחץ חזק.
  2. פתיחת סתימות שנגרמו כתוצאה משורשים- כאשר ישנה צמחיה באזור הצנרת הראשית, עלולים לצמוח שורשים אל תוכה, וכך לחסום אותה.
    גם כאן תידרש ביובית כדי לשחרר את הסתימה בלחץ חזק- ולפעמים תידרש, במקרים חוזרים ונשנים של סתימות, התקנה מחודשת של הצנרת כולה.
  3. שאיבות שנגרמו בשל בעיות ביוב- כאשר הסתימות הביאו לצבירה של מי ביוב, תוכל הביובית לשאוב אותם, לצד הטיפול בגורם החוסם.
  4. שאיבות שנדרשות בשל הצפות מים- גם כשלא מדובר בבעיית צנרת או ביוב, אלא בבעיה של הצטברות מי גשמים במקומות נמוכים, למשל, תוכל הביובית להגיע ולספק שירותי שאיבה מיטביים.

כמו כן, ביובית תוכל לספק גם שירותי צילום צנרת.

לסיכום, במקרים בהם הסתימה היא פנים-ביתית ופשוטה יחסית, ניתן להסתפק באינסטלטור; אך נדרש להזמין שירותי ביובית בתל אביב, למשל, במקרים של הצפות ביוב או מים, וכן במקרי סתימת צנרת ביוב בשל פסולת או שורשים.