שרת וירטואלי – מה הם היתרונות שלו?

אחד השלבים החשובים ביותר בתהליך הקמת אתר אינטרנט, בין אם מדובר באתר חדשות, מכירות, אתר תדמית או אתר אחר, זה בחירת השרת עליו יישב האתר. על מנת שיהיה ניתן להפעיל את האתר בצורה נכונה, והגולשים יוכלו ליהנות ממנו, הרי שיש לבחור שרת איכותי, חזק ובטוח.

ישנם פרמטרים שונים על פיהם בוחרים שרת לאתר אינטרנט. לפני שאנחנו נתייחס לשאלה מה הם אותם פרמטרים על פיהם צריך לבחור אתר, חשוב להכיר את אחד מסוגי השרתים הטובים והחשובים ביותר כיום. מדובר בשרת וירטואלי.

מה זה שרת וירטואלי?

שרת מסוג זה, מאפשר לנו לרכוש למעשה שטח בשרת קיים, אך לעבוד בצורה אישית עליו מבלי שאנחנו נושפע כהוא זה, מאתרים אחרים שיושבים על אותו שרת ותופסים חלק מהתכולה שלו.

כל מי שרוכש שרת וירטואלי מקבל זיכרון RAM  וכן,CAP אישי. בנוסף כל אחד מקבל אפשרות להתקין תוכנות, אפליקציות ומסדי נתונים באופן חופשי. למעשה, אין שום הבדל בעבודת השרת, עבור המשתמש הפרטי, משרת ייעודי. ההבדל היחידי הוא, שעל גבי שרת זה יושב יותר מאתר אחד.

כל בעל אתר, מקבל חלק מסוים בשטח של השרת ויכול לעבוד איתו בצורה חופשית, בלי הגבלה במשאבים שלו. חלוקת השטח נקבעת בהתאם לצרכים שלו, בהתאם לגודל האתר שהוא רוצה להקים. כך שעל גבי שרת אחד יכולים לשבת אתר גדול לצד אתר קטן.

מה היתרונות של שרת וירטואלי?

יתרון ראשון הוא הגמישות. קל יותר למשתמש לשלוט בשרת, הוא יכול לנהל אותו בצורה טובה ונוחה יותר, זה יחסוך לו עלויות ויקל עליו לבצע את העבודות השונות על האתר.

יתרון שני הוא חסכון כלכלי. במקום לשכור שרת ייעודי עם תפוסה מסוימת, הרי במקרה הנ"ל, הוא יכול לרכוש שרת על פי הגודל לו הוא נדרש. כך הוא לא יידרש לשלם מחיר גבוה לחינם.

יתרון שלישי, הביצועים הם הרבה יותר טובים, השרת יותר מהיר, יותר איכותי, וכן אם יש צורך יכול הלקוח גם לרכוש שטח נוסף בלי שום בעיה.

יתרון רביעי, על שרת אחד יכול הלקוח להפעיל מספר אתרים שלא יהיה קשר ביניהם וכל אתר יעבוד לבד, בפני עצמו, בלי להיות מושפע מהאתרים האחרים.

פרמטרים לרכישת שרת לאתר אינטרנט

כאמור, ישנם מספר פרמטרים שמתייחסים לשאלה כיצד רוכשים שרת אינטרנט.

הפרמטר הראשון מתייחס לביצועים. בשביל שהאתר יעבוד בצורה טובה, השרת חייב להיות איכותי, חזק, מהיר. אחד הפרמטרים שגוגל בוחנת בביצוע האתר, היא מהירות הטעינה שלו. לשם כך, יש צורך בשרת מהיר וחזק.

הפרמטר השני מתייחס ליכולת לעבוד על שרת בצורה נכונה, פשוטה. מאחר ורוב האנשים אינם אנשי מקצוע בתחום, הרי שהשרת צריך להיות פשוט ונוח לשימוש.

הפרמטר השלישי מתייחס לאבטחה. השרת חייב להיות מאובטח היטב בשביל לספק הגנה לאתר ולמנוע פריצות.