ממה מורכבת אבקת חלבון טבעונית

מתוך ההגדרה אבקת חלבון, אפשר להבין שמדובר באבקה שמורכבת מחלבונים, בדרך כלל מדובר על חלבונים אשר מיוצרים ממי גבינה. אבקות חלבון משמשת ספורטאים ובעיקר מפתחי גוף, כשהם מעוניינים וצריכים לצרוך חלבון ואינם יכולים לעשות את זה דרך מזון רגיל אלא רק באופן מרוכז, על מנת שלא לצרוך עוד מרכיבים ולא להשמין.

עולה שאלה שנשאלת לא פעם, מה עושים במקרה כזה ספורטאים ומפתחי גוף טבעוניים. באופן טבעי, הם לא יכולים לצרוך אבקות חלבון רגילות בגלל שהן עשויות מי גבינה, לכן עליהם לצרוך אבקות חלבון טבעוניות, אבקות חלבון שמיוצרות באופן מיוחד עבורם. כעת השאלה המתבקשת היא, כיצד וממה מייצרים אבקת חלבון שכזו.

לפני שנסביר ממה מורכבת אבקה שכזו, אנחנו נציין שתי נקודות חשובות, הראשונה, אין בעיה למצוא חלבון מוסרי באבקה, אבקות חלבון טבעוניות נמצאות במרבית המקומות שמוכרים מזון וכן אבקות חלבון, מכירים בכך שיש לא מעט ישראלים שהם טבעוניים ולא צורכים ביצים, חלב ובשר וכל דבר אחר מהחי. לכן אין קושי למצוא אבקות שכאלה. הנקודה השנייה, לא מדובר באבקות חלבון פחות איכותיות ופחות טובות מאבקות רגילות, מדובר באבקות ברמה גבוהה מאוד שמיוצרות על ידי טובי המומחים בתחום.

אבקת חלבון טבעונית

אבקות חלבון טבעוניות עשויות, כמו בלא מעט מקרים של מזון טבעוני ממרכיבים טבעיים כמו סויה, ספירולינה, אפונה וכן מרכיבים אחרים שמכילים חלבונים, בפרט קטניות, דוגמא קינואה, שיבולת שועל ועוד. אותן אבקות מכילות מעט מאוד פחמימות, לא מכילות שומנים, צבעי מאכל או כל דבר אחר שיכול להיות בעייתי לצריכה. האבקות מכילות ערכים ביולוגיים מאוד גבוהים והם עוזרים לסייע במניעת תהליכים קטבוליים שנוצרים לאחר אימון. האבקות גם משמשות להרגיש תחושת שובע למשך זמן ממושך.

לפני סיום נדגיש, השימוש באבקות חלבון חייב להתבצע אחרי התייעצות עם גורם מוסמך, גורם שיהיה מסוגל לספק לנו את כל המידע בנושא. אין טעם לצרוך אבקת חלבון אם אנחנו לא עושים את זה תוך שמירה על בריאותנו וצריכת כל המרכיבים הנדרשים על מנת לאפשר לנו לעבוד נכון וחכם בעת פעילות גופנית כזו או אחרת.