פריקת מכולות – מה צריך לשם כך?

כשחברה עסקית או אדם פרטי, מחזיקים ברשותם מכולות אשר בתוכן מאוכלסים פריטים שונים, האופן בו יפרקו את המכולה במקום כזה או אחר, תהיה לה השפעה עצומה על תהליך העבודה בהמשך. לא משנה מה יש בתוך המכולה וכן, לא משנה היכן נדרשים לפרוק אותה ובאיזו צורה. 

לכן, התחום של פריקת מכולות מתבצע על ידי אנשי מקצוע בכירים בעזרת תוכניות מסודרות ועל פי לוח זמנים מוגדר. זאת על מנת שיהיה ניתן לפרוק את המכולה בצורה סדירה, באופן כזה שיהיה ניתן להמשיך בשלבים הבאים של ביצוע העבודה. 

באילו מצבים יש צורך לבצע פריקת מכולות 

הפריקה יכולה להתבצע במצבים שונים. למשל, כאשר מייבאים ציוד, סחורות וחומרים מחו"ל, אז צריך לפרוק את המכולה ולפזר את התכולה שלה במקומות שונים על פי תוכנית סדורה. זה נכון גם לגבי מקרים בהם חברות עסקיות אוספות ציוד ותכולה מחברות שונות בארץ, ונדרשות להעביר אותם אל אזורים מרוחקים יותר. 

פריקת מכולה נדרשת גם באתרי בנייה משמעותיים, אז לא פעם משתמשים במכולה על מנת לאכלס את כל החומרים והציוד הנדרש לצורך פרויקט הבנייה. מדובר על פרויקטים גדולים, בין אם מדובר בבניין מגורים, בניין מסחרי או תשתיות. 

באופן אישי, השימוש בשירות של פריקת מכולות, מתבצע גם במקרים של יבוא פריטים באופן עצמאי (יבוא אישי) וכן במקרים בהם מעבירים ציוד וחפצים מארץ זרה, למשל אם עושים רילוקיישן, אז יש צורך להשתמש בשירות של פריקת מכולה באופן מסודר, על מנת שכל הציוד והחפצים יגיעו אל יעדם. 

כיצד מתבצע התהליך בפועל

ברגע שהמכולה מגיעה, ויש צורך לבצע פריקה שלה, האחראים על התהליך מבצעים אותו, בהתאם לתנאי המקום ולמטרות הפריקה. התהליך נעשה בצורה מסודרת, בין אם זה לאתרי בנייה, בתי עסק, מחסנים, בתים פרטיים וכל מקום אחר. 

החברה אשר מספקת את השירות, מציעה גם אנשי מקצוע מנוסים, וכן ציוד מתאים, כולל כמובן משאיות שיוכלו לשנע את כל התכולה של המכולה בצורה מאורגנת, מסודרת ובטוחה. על גבי המוצרים השונים יבוצע לייבלינג, כלומר, יודבקו מדבקות שונות שיפרטו מה זה כל מוצר ומוצר. 

חשוב להדגיש, אומנם את התהליך מבצעים אנשי מקצוע שאחראים על הפריקה, אך הלקוחות אמורים להיות מוכנים לקבלת הציוד והחפצים. בין אם זה אומר לפנות מקום למשאית עצמה, לייצר מקום נוח ומרווח בשביל שיהיה ניתן לפנות את החפצים והציוד וכן בשביל שיהיה ניתן לקלוט אותו במחסנים. 

סיכום, כיצד עושים את זה בצורה נכונה?

על מנת שיהיה ניתן לקבל שירות מקצועי ואיכותי, בזמן, הרי שיש לבחון מה כל חברה מציעה ואילו הצעות מחיר מקבלים עבור השירות הנדרש. יש להזמין לצורך ביצוע העבודה, צוות מקצועי ומנוסה, שיכול לספק את השירות על פי לוח הזמנים הנדרש, בצורה מסודרת ונקייה. חשוב לבצע את ההזמנה מספיק זמן מראש, על מנת שיהיה ניתן להתארגן בהתאם.