אלה הגורמים שמשפיעים על עלויות התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי

אלה הגורמים שמשפיעים על עלויות התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי

מהפכת הרכב החשמלי סוחפת את ישראל, כמו את שאר העולם, ואף אחד לא רוצה להישאר מאחור. יחד עם זאת, כמו כל שינוי טכנולוגי משמעותי, ישנם רבים שחוששים לעשות את הצעד הזה ולהתקדם לרכבים חשמליים.
יש מי שעושה זאת בגלל חששות כאלה ואחרים מטכנולוגיות חדשות, יש מי שעושה זאת בגלל חרדת הטווח המפורסמת שפוקדת בעלי רכבים חשמליים רבים, ויש מי שעושה זאת בגלל שיש לו הרבה שאלות לא פתורות.
במאמר הזה ננסה לשפוך אור על הגורמים שמשפיעים על עלות ההתקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי, כדי לסייע לכל מי שרוצה להתקדם לרכב חשמלי וליהנות מעמדת טעינה ביתית, לעשות זאת בקלות.

כמה עולה עמדת טעינה לרכב חשמלי?

ישנם סוגים שונים ומגוונים של עמדות טעינה, והמחירים שלהם אינם אחידים. באופן כללי, מחירה של עמדת טעינה ביתית צפוי לעלות בין 1,000 ל-3,000 ש"ח לא כולל התקנה.
המחירים של עמדות הטעינה עשויים להשתנות בין עמדה לעמדה בשל עלויות הייצור, הטכנולוגיות שמוטמעות בעמדה, וגורמים שונים שעשויים לגרום לעמדת הטעינה להיות יקרה או זולה יותר.
כך לדוגמא, ישנן עמדות טעינה פשוטות מאוד, בלי פיצ'רים מיוחדים. לעומת זאת, ישנן עמדות מתוחכמות יותר, עם אפליקציות, חיבור אלחוטי לרשת האינטרנט, אפשרות לקבל תשלום על טעינה ועוד אפשרויות שונות.

כמה עולה התקנה של עמדת טעינה?

מעבר למחיר של עמדת הטעינה עצמה, אסור לשכוח שגם ההתקנה עולה כסף. אחד הגורמים שמשפיעים הכי הרבה על עלות הטעינה הוא המרחק של עמדת הטעינה מנקודת החשמל הקרובה. בנוגע לזה, חשוב לציין כי את המרחק יש לחשב לנקודת החשמל הפרטית הקרובה, דבר שנכון בעיקר בבניינים משותפים.
לצורך הדוגמא, אם חניה נמצאת בקומה מינוס 1 בבניין משותף, אבל ארון החשמל הפרטי של בעלי הדירה נמצא בקומה 3, הרי שיהיה צורך למשוך כבלים מארון החשמל אל החניה, דבר שצפוי לייקר מאוד את התקנת עמדת הטעינה.
לעומת זאת, כאשר מדובר בהתקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית פרטי, מחיר ההתקנה צפוי להיות נמוך בהרבה, מכיוון שנקודת החשמל הקרובה לחניה כבר שייכת לבעל הרכב, ואינה רכוש משותף כמו בבניין דירות.

מה צריך לדעת לפני שמתקינים עמדת טעינה לרכב חשמלי?

כאשר אתם פונים לחברה שעוסקת בהתקנות של עמדות טעינה לרכבים חשמליים, חשוב לוודא איתם מראש איזו עמדה הם מתקינים, ואיזה פונקציות יש לעמדה הזאת. ישנם לקוחות שיעדיפו עמדות טעינה משוכללות עם פונקציות רבות. לעומתם, יהיו אחרים שיעדיפו את העמדה הפשוטה ביותר והזולה ביותר.
בנוסף, חשוב להבהיר מראש את המרחק מנקודת החשמל הקרובה, כדי לקבל הצעת מחיר מותאמת לצרכים שלכם, וכזו שתהיה קרובה למחיר הסופי. זאת, כדי שלא יהיו לכם הפתעות בכיס.
מהפכת הרכב החשמלי כאן כדי להישאר, ומי שעדיין לא התקין עמדת טעינה בחניה הפרטית שלו, לא מבין מה הוא מפספס.