סט תפילין

לקראת חגיגת הבר מצווה של בן ה 13 אוהבים הוריו לרכוש  עבורו סט תפילין מושלם. בחירת הסט איננה תמיד קלה מחמת המבחר הקיים ובשל שיקולי עלות כספית. ניתן להבחין במספר סוגי תפילין שנבדלים ביניהם בסוג העור הבהמה ממנו הם מיוצרים, בשיטות הייצור ובפרמטרים אחרים נוספים. השוני העיקרי הינו סוג העור. יש תפילין שמיוצרים מעור דק ואחרים מעור עבה. בתי התפילין מיוצרים בהתאמה לשני סוגי עור אלו. החלטה על רכישה תתבצע, בראש וראשונה, על פי פרמטרים אלו.

תפילין מעור דק ועבה

יש שני סוג תפילין מעור דק. כאלו שהינם דקים ואחרים פשוטים ומהודרים שבנויים כמקשה אחת. צורת הריבוע מושלמת ואחידה וללא הפרדה לחתיכות. היא נוצרת בתהליך מיוחד והינה עמידה מאוד. קיים סט תפילין שמיוצר מעור עבה של 3 עד 4 מ"מ והוא הינו מהודר ואיכותי ביותר. בתי התפילין עשויים מחתיכה אחת שמיוצרת בשיטות מיוחדות. העור מושרה בחומרים מיוחדים המרככים ומשמרים אותו כאחד. כיפופו למקשה אחת נעשה באמצעות מכונות מיוחדות. אורך חייו רב יותר משל כולם, ובשל כל הדברים הללו מחירו הינו יקר יותר מהאחרים.

סט משופר

סט תפילין כולל את התפילין עצמן שמיועדים להנחה על הראש והיד ואת הנרתיק. לחוגג בר מצווה נוהגים להוסיף טלית שאף היא משמשת אותו בפעם הראשונה בעת התפילות, וכן, נרתיק לטלית. ניתן לרקום את שם מקבל המתנה על הנרתיקים ובכך, להפוך את המתנה לאישית ומושלמת יותר. ניתן לשפר עוד יותר את המתנה ולרכוש קופסאות לתפילין שעשויות מכסף או מזהב וכן, כיסויים איכותיים דוגמת תפידנית ועוד. סט תפילין איכותי יוסיף רבות הן למקבל והן לנותן.

ייצור תחת הכשר

אחד האלמנטים החשובים בייצור תפילין ופריטי קדושה אחרים הוא ההכשר הניתן למפעל הייצור. ההכשר ניתן ממוסדות רבניים המוסמכים לעשות זאת. הייצור עצמו נעשה על פי כללים הלכתיים קפדניים והפיקוח עליו נעשה כל העת. שמירה על הכשרות והקפדה על תהליכי ייצור איכותיים תביא ליצירת סט תפילין משובח במיוחד. רכישת פריט קדושה זה נעשית לטווח ארוך והוא משמש את בעליו שומרי המצוות מדי יום ביומו, כך, שגם לעמידות בפני בלאי יש חשיבות ומשקל בעת הבחירה.