עסקה טכנולוגית מורכבת

מה זה אומר עסקה טכנולוגית מורכבת? מי מבצע עסקאות כאלה וכיצד מבצעים עסקאות מורכבות בצורה נכונה ביותר? כל הפרטים בהמשך.

עסקה טכנולוגית מורכבת

מהי עסקה טכנולוגית?

כדי להבין על נושא זה חשוב לדעת כי המושג 'עסקה טכנולוגית' מגיע בעיקר מעולם ההייטק והמחקר, כאשר כיום חברות הייטק מהוות חלק נכבד משוק הכלכלה תוך שחברות הייטק מבצעות עסקאות שונות ומורכבות בכל יום שעובר.

חברות הייטק וחברות הזנק מבצעות את הפעילות שלהן כדי להקנות שירותים טכנולוגיית ומתקדמים לאנושות אך בד ובד להמשיך לפתח ויותר מכשירים ופתרונות טכנולוגיים שמניבים לאותן חברות רווח גדול.

בשל היכולת למקסם רווחים, רבות החברות אשר מבצעות עסקאות טכנולוגיות מורכבות בין אם מדובר בעסקות מסוג אקזיט אשר מתבצעות מול חברות גדולות הרוכשות את חברות ההייטק ומשאירות להן את הזכות להמשיך ולפעול בתחום, לבין אם מדובר בעסקאות מיזוג או מכירה גדולות.

עסקאות טכנולוגיות נועדו בעיקר לקדם את חברות ההזנק וחברות הייטק, אך הן גם כוללות בתוכם ערך מוסף לצרכנים וזאת בזכות שיפור הטכנולוגיה על ידי שיתופי פעולה עם חברות גדולות יותר.

אז כיצד מבצעים את העסקאות בצורה נכונה?

עסקאות מורכבות וכאלה שנעשות מול גופים גדולים חשוב לדעת לבצע בצורה נכונה כך שלא יהיו פרצות בחוזים, או הפסדים של כסף ומשאבים.

העסקאות חייבות להיעשות עם מקסימום הטבות לחברות הייטק וההזנק ולכן דרוש לשם כך משרד עורכי דין המומחה בתחום.

כיום ישנם מגוון משרדי עורכי דין העוסקים בניהול תהליכי ליטיגציה והשגת כלל התוצאות הרצויות עבור חברות הייטק בתהליכים של חוזים, ניהול עסקאות ואף פתרון ויישוב סכסוכים בין חברות.

עסקאות טכנולוגיות מורכבות חייבות ליווי של עורך דין מומחה בתחום או ליווי של משרד עורכי דין המתמחים בתחומי חברות ההייטק וההזנק.

עורכי דין מסוג זה יודעים כיצד לנהל את העסקאות בצורה הטובה ביותר וכיצד לקרוא את החוזים וההסכמים בדרך שבה הם יוכלו לזהות בעיות או מוקשים שנחשבים לא מטיבים על הלקוחות שלהם – הלוא הן חברות ההזנק וההייטק.

עוד מידע בנושא תוכלו למצוא באתר של עו"ד טננבאום וקנין.