לימודים באוניברסיטה ישראלית

32,000 סטודנטים – אינם טועים! זה מספר התלמידים והסטודנטים שלמדו ולומדים באוניברסיטת בר אילן!

מדובר בהחלט במספר מרשים מאוד.

מכל העולם נוהרים סטודנטים המבקשים לרכוש השכלה גבוהה דווקא בישראל.

אוניברסיטת בר אילן היא האוניברסיטה הקיימת בישראל מזה 65 שנה. עם היסטוריה כזו וניסיון ברמה גבוהה כזו, ברור שאי אפשר להתחרות. מדובר בהחלט בהיסטוריה מכובדת מאוד המוכיחה לנו על ההצלחה של המקום.

עם הפנים לעולים

באוניברסיטת בר אילן מסבירים פנים לעולה (study in Israel). ההבנה כי הפרוצדורה והבירוקרטיה הם מהדברים שמערימים קשיים מיותרים על הסטודנטים ומקשים לעיתים על ההתאקלמות שלהם, הובילה לכך כי האוניברסיטה מציעה את הסיוע המלא ואת הליווי המקצועי של אנשי המקצוע בייחוד לצורך תחום זה. הם מאפשרים לכל אחד להשתלב בקלות רבה יותר בלימודים מבלי שיהיה עליהם להתעסק יותר מידי עם הניירת, המסמכים והפרוצדורה…

מלבד זאת, נעשים כל העת מאמצים לשלב את הסטודנטים בלימודים בישראל. לא נעשים ניסיונות להשאיר את האמריקאים בבועה האמריקאית שלהם ובאופן כללי את דוברי השפות הזרות במתחמים מיוחדים משלהם. להיפך. נעשים מאמצים אינטנסיביים לשלב את הסטודנטים בין הישראלים תוך שהם מקבלים קורסים אינטנסיביים ללימוד השפה העברית. הם נהנים בין היתר מקורסים נוספים שנועדו לשלב אותם ולהבריג אותם היטב בתוך הציבור הישראלי.

משתלבים בקהילה

הבוגרים של אוניברסיטת בר אילן אכן מצליחים להוכיח את עצמם לאורך זמן ובסיום לימודיהם הם אכן חשים כישראלים בין ישראלים לכל דבר. הם מצליחים להשתלב ולמצוא תעסוקה ולחיות ולהתפרנס בישראל כשווים בין שווים.

מלגות ומענקים

קיימות תכניות בינלאומיות רבות אשר נועדו כולם לסייע לסטודנט שהגיע ללמוד בארץ, כאשר המטרה היא אכן לגרום לו ליהנות מהשהות בארץ, לחוות את הלימודים באוניברסיטה כחוויה מיוחדת וכמובן 'על הדרך' לרכוש את ההשכלה הנכספת.

מגוון רחב של מלגות ומענקים קיימים בדיוק לצורך כך על מנת להעניק תמריצים לסטודנטים. מעבר לכך מסייעים התמריצים והמלגות הללו בכך שהסטודנטים פנויים להתעסק עם הלמידה והם לא טרודים בשאלות קיומיות לצורך כלכלתם העצמית.

באוניברסיטת בר אילן עושים הכול כדי שהסטודנט לא יצטרך לדאוג לכסף ויוכל להשקיע במה שבאמת חשוב לו להשקיע.