יועץ בטיחות

כל בית עסק העוסק בייצור, במתן שירותים, במסחר ובתחומים אחרים היה רוצה שעובדיו יועסקו בתנאי עבודה משופרים ובטיחותיים. המשמעות של נושא הבטיחות היא רבה ויש לה מספר היבטים.  ההיבט החשוב ביותר הוא מניעת מקרי תאונות. ברגע שמונעים תאונות קשות אזי אין נפגעים רציניים, לא יגיעו חוקרים מטעם המשטרה, חברות הביטוח, משרד העבודה והרווחה ועוד. עובדים לא ייעדרו, הפעילות בעסק לא תשתבש, בטחון העובדים יגבר ועוד. אחת התוצאות  החשובות לכל זאת הוא חיסכון כספי על כל היבטיו.

יועץ בטיחות יכול להפוך כל אתר עבודה לעוד יותר בטוח לשוהים בו. מרבית התאונות אינן קורות כך סתם אלא פורצות בגלל כשלים במערכת. הם יכולים לנבוע מחוסר  מערכות לכיבוי אש אוטומאטי או ידני, ממנופי הרמה לעבודה בגבהים שאינם תקניים, מסולמות גבוהים שאינם בטיחותיים, מהעדר מסכות, קסדות, משקפי מגן, כפפות וציוד בטיחות אישי אחר וכדומה. בנוסף, התקלות יכולות לנבוע מחוסר הדרכת העובדים להתנהלות בזמן עבודה, או חוסר ידע כיצד לפעול כשתקלה מסוכנת קורת ועוד.

בטיחות

נכון הוא, שלעיתים תאונות נגרמות עקב כוח עליון כמו מזג אוויר סוער, אבל מערך טוב אשר יועץ בטיחות מקצועי תכנן והקים מקטין תקלות עד למינימום נסבל. הוא מכיר את כל הבעיות לעומק מניסיון רב שנים שכולל לימודים בתחום, והתמחות במקצוע. הוא לומד להכיר את כל המערכות הבטיחותיות החדשות והחידושים הטכנולוגיים המודרניים בכל תחום שבאחריותו ויכול ליישם אותם בהצלחה בכל בית עסק ומפעל מסוכנים. המטרה שלו היא ליצור מעטפת בטיחות שכוללת מתקנים ואמצעים, הדרכה, תרגול במצבי חירום, ייצוג מול  הרשויות האוכפות ועוד.

תחומים מסוכנים בהם הוא מטפל הם: נושאי אש, עבודה בגובה, חומרים מסוכנים ועוד. יש מפעלים עתירי סיכון, אתרי בנייה, מעבדות שמטפלות בחומרים נדיפים ועוד כהנה וכהנה, לכל תחום יש צורך בהתמחות ייחודית, בהכנת תכנית בטיחות, ביישומה, במעקב אחריה, ועוד. הייעוץ יכול להיות פרטני לגבי פרויקט מסוים או שירות על בסיס קבוע. רבים מהמנהלים רוצים לקבל את שני סוגי השירותים ולשלב ביניהם. השקט הנפשי נדרש להם. מומלץ לקבל שירות מיועץ בטיחות בעל מוניטין בתחום.