איטום גגות

כל פעם מדש מגיע החורף ואתו הרטיבות והנזילות. אם גם לכם אין כוח לראות כל שנה מחדש את הרטיבות על הקירות, הרי שמה שאתם מחפשים זה משהו שיבצע לכם עבודה של איטום גגות.
כמו בענפים רבים אחרים, מדובר על ענף בו נמצאים אנשי מקצוע טובים ואמינים וכאלו שפחות. זה אמנם פשוט לכתוב 'איטום גגות' במנוע החיפוש בגוגל אבל זה לא אומר בהכרח שתמצאו על הרגע הראשון את איש המקצוע הטוב ביותר לביצוע המשימה.

אנחנו, אנשי מקצוע, חשבנו שיהיה נכון לאסוף עבורכם כמה טיפים והמלצות כמו כן גם מעט חומר רקע, שיעזרו לכם לבחור בהצלחה איש מקצוע מצוין. כדי שבחורף הבא לא יהיו עוד נזילות.

איטום גגות, שלוש דרכים לביצוע העבודה

איטום גגות עושים בשלוש דרכים:
1. על ידי חומר זיפות: מדובר על השיטה הוותיקה ביותר לאיטום של הגג. הזפת החמה נוזלת וממלאת בנאמנות את כל החריצים והחללים שנמצאים בגג. חשוב לדעת, אמנם כאשר אנו מדברים על זיפות אנו מדברים בסך הכל על אמצעי נוח וזול לאיטום של הגג. אבל, אם רוצים להגיע לתוצאות טובות ולהימנע מרטיבות בכל חורף מחדש, חשוב להקפיד על תחזוקה שנתית וריפוד מחודש של הזפת.
2. על ידי יריעות: יריעות הופכות לכלי פופולארי יותר ויותר בתחום הזה של איטום גגות. יריעות נראות טוב יותר, נותנות עבודה מצוינת ולא דורשות תחזוקה שטפת בכל חורף מחדש. אבל חשוב לדעת מדובר על שיטה יקרה בהרבה מאיטום גג באמצעות זיפות. כך שאם מדובר על בניין בו אתם מתכוונים לשהות לכמה שנים בודדות יכול להיות שאיטום באמצעות יריעות פחות מתאים לכם. כמו כן, חשוב לזכור כי מכיוון שיריעות הן חומר חדש יחסית לעיתים, כאשר מדובר בבניינים ישנים, תידרש עבודת תחזוקה נוספת שתכין את הקרקע להנחת היריעות.
3. על ידי חומרים אקריליים: חומרים אקריליים הם בעלי אחיזה טובה יחסית על מגוון של סוגי משטחים. כמו כן, ניתן לבחור להניח חומרים אקריליים בצבע לבן מה שיאפשר הנחה של חומר איטום שלא יראה רע בעין. לכן, תוכלו לראות איטום בעזרת חומרים אקריליים בעיקר במרפסות ובגגות משופעים. חשוב לדעת, במידה ומדובר על שטח קטן יחסית חומרים אקריליים יכולים להיות מצויינים לכך, אבל כאשר אנחנו מדברים על משטחים גדולים, כמו בגג למשל, היקוות מים ממושכת יכולה לפגוע בעמידות שלהם מה שהופך אותם ללא רלוונטיים עבור משטחים גדולים.

איך בחורים באיש המקצוע הנכון לביצוע המשימה

בחירה באיש המקצוע הנכון לביצוע איטום גגות זה כמעט חצי מביצוע העבודה. הדרך הטובה ביותר למצוא איש מקצוע מתאים היא קודם כל לשאול חברים ומכרים על אנשי מקצוע שעזרו להם בעבר. טוב מראה עיניים ממשמע אוזניים. לקוחות עבר ידעו לתת תמיד את התמונה הטובה ביותר על אנשי המקצוע בהם בחרתם. כמו כן, אל תהססו לשאול את איש המקצוע בו בחרתם מה שיטת העבודה שלו ובאילו חומרים הוא נוהג להשתמש.
למידע נוסף פנו למרכז הישראלי לאיטום.