חידוש רישיון רכב – איך ומתי עושים את זה

כל בעל רכב, מקבל פעם בשנה הודעה על כך שהוא צריך לחדש את רישיון הרכב שלו. מדובר על רישיון רכב ולא רישיון נהיגה, כלומר, אם הוא לא מחדש את הרישיון, הוא עדיין יכול לנהוג על כלי רכב אחרים, אך על הרכב שלו הוא לא יכול לנהוג, כל עוד הוא לא חידש את הרישיון שלו.

חידוש רישיון רכב נדרש מדי שנה, זאת על מנת שהרכב יוכל לעבור טסט ולקבל את האישור לעלות על הכביש. על פניו זה נשמע אולי מוזר, הרי הרכב נמצא על הכביש במשך שנה ואז הוא צריך לעבור בדיקה מקיפה, אחריה נקבע האם הוא צריך לעבור טיפולים, חידושים וכדומה, בשביל שיהיה ניתן להשתמש בו. הסיבה לכך נעוצה בעצם זה שאם הרכב לא יעבור טסט, לא יהיה ניתן לעלות אותו על הכביש בצורה בטוחה. מאחר ובמשך כל השנה המדינה לא יכולה לעקוב אחר מצב הרכב, אז היא קובעת שהוא יעבור טסט, בשביל שיהיה ניתן להשתמש בו.

מה זה אומר חידוש רישיון רכב

למעשה, חידוש רישיון רכב הוא תשלום שאנחנו מבצעים, בין אם דרך האינטרנט, בדואר או בבנק, וכך אנחנו יכולים להשתמש ברכב עוד שנה. לכל רכב יש "תאריך לידה" זה המועד האחרון בו אנחנו יכולים לבצע חידוש לרישיון שלו ולהעביר אותו טסט. לאחר מכן, אם ניתפס שהרכב ללא אישור של רישיון מחודש, אז אנחנו עלולים לשלם קנס ואף ניתן להחרים אותו. הכל תלוי כמה זמן עבר מהרגע בו היינו אמורים לשלם ועד הרגע בו באמת שילמנו על החידוש.

חשוב לומר, התהליך צריך להתבצע על ידנו לפני שאנחנו פונים אל המכון לבצע טסט, שעוד לפני כן, אנחנו צריכים לקחת את הרכב למוסך בשביל לבדוק האם הוא יכול לעבור אותו. במידה ויש בעיות ותקלות שצריך לטפל בהן, אז במוסך יבצעו את הטיפולים הנדרשים ולאחר מכן, הרכב יישלח לטסט ואם הוא יעבור אותו, אז נוכל לחזור ולנהוג בו, אם לא, אז נידרש לחזור אל המוסך לטפל בו שנית, ולחזור לטסט נוסף.