אבחון פסיכודידקטי – מדוע זה הכרחי?

ישנם לא מעט דברים שיכולים להשפיע על היכולת של אנשים ללמוד בצורה סדירה, להצליח בלימודיהם ולרכוש בעתיד מקצוע. לא מעט מחקרים נערכו עם השנים לבחון מה הן ההשפעות השונות, ומדוע יש ילדים מסוימים שמצליחים ויש ילדים שלא.

בין הדברים אשר היום אנחנו יודעים שהם משפיעים על היכולת של ילדים להצליח בלימודים, אנחנו מוצאים גם סיבות כגון היכולת לשבת ולהתרכז, היכולת להבין את החומר, לעשות את ההקשרים הלוגיים בין הדברים. מדובר על דברים שעם הזמן כל ילד אמור ליהנות מהם, באמצעות תהליך של התפתחות טבעית, תהליכי למידה ועוד.בדיקת אבחון פסיכודידקטי

אך יש ילדים שאין להם את היכולות הנ"ל או יותר נכון לומר, הם מתקשים בכך מאחר והם מתמודדים עם ליקוי למידה שונים. לא מדובר על ליקויים שנובעים מהעובדה שבמשך השנים הם לא קיבלו את הכלים הנדרשים אלא מדובר על ליקויים שנובעים יותר מסיבות אובייקטיביות שנובעים ממבנה אישיות ותהליכי התפתחות שהם חוו עם השנים.

על מנת להתמודד עם בעיה זו, וניתן להתמודד איתה, יש לבצע אבחונים מתאימים על מנת לקבל את הכלים הנדרשים לכך. לשם כך ילדים נשלחים אל אבחון פסיכודידקטי. אבחון זה מאפשר לאתר מה הם הקשיים איתם מתמודדים ילדים וכיצד אפשר לעזור להם.

במסגרת אבחון פסיכודידקטי ניתן לראות אם אילו קשיים הילד מתמודד וכיצד הם משפיעים עליו, לא רק בלימודים אלא בכלל.

מה המשמעות של אבחון פסיכודידקטי

ברגע שילד מאובחן כמי שיש לו קשיי למידה, אז אנחנו כבר מכירים בכך שיש לו בעיה ואנחנו יכולים לייצר תוכנית מותאמת לשם כך, על מנת שהוא יתמודד איתה בצורה הטובה ביותר שיש.

בין היתר, מכינים עבורו תוכנית לימודים מותאמת, הוא מקבל הקלות שונות במבחנים ובשיעורים, שמים איתו יותר דגש על פרטים ונקודות אשר אמורות להיות מהותיות בתהליך הלימודים. בצורה כזו, הוא מתמודד עם החומר הנלמד בכלים מעט שונים משאר הילדים אך בצורה שהיא הרבה יותר מתאימה עבורו, בצורה אפקטיבית אשר יכולה לעזור להבין את החומר, להתקדם ובעתיד אפילו לרכוש מקצוע לחיים.