יועץ משכנתאות פרטי – למה חשוב למצוא מישהו עצמאי

תתארו לעצמכם את התמונה הבאה. אתם ניגשים לקבל ייעוץ משכנתאות, וכל מה שהיועץ מייעץ לכם, כל המידע שהוא מספק לכם, כל מה שהוא מבקש לומר לכם זה, שעדיף לכם לקחת משכנתאות בבנק כזה או בגורם חוץ בנקאי כזה.

אתם לא מקבלים ממנו תמונה מלאה, אתם לא מקבלים ממנו תמונה רחבה של מספר גורמים, גם לא השוואה בין מקומות שונים, אלא הוא מספק תמונה רק של מקום אחד, מידע על מקום אחד. מן הסתם, זה שירות חלקי, שירות לא נכון, מוטעה. אתם לא תרוויחו מכך דבר, להיפך, סביר להניח שאתם רק תפסידו.

זו הסיבה שעליכם לפנות אל יועץ משכנתאות פרטי שאיננו מחויב לשום גורם, לשום גוף אלא אליכם. אתם צריכים לעבוד עם גורם שיכול לספק לכם את כל המידע הרלוונטי עבורכם, והוא אכן יעשה את זה, בצורה אובייקטיבית, בצורה מלאה ורחבה, מבלי להשמיט מכם מידע ומבלי לנסות להטעות אותכם ולהפנות אתכם לקחת משכנתא מגוף מסוים שהוא קשור אליו.

כיצד אנחנו עושים את הבחירה הנכונה

ובכן, ברמת העיקרון, כמו שכל בעל מקצוע צריך להתחייב ולהצהיר בפניכם, האם הוא מקושר לגורם כזה או אחר, כך גם יועץ משכנתאות צריך לספק לכם את כל המידע הרלוונטי על מנת שתדעו, האם הוא מקושר לגוף כזה או אחר, או האם הוא עצמאי.

צריך לומר, עליכם לפנות אל יועץ משכנתאות שעובד באופן עצמאי ולא ליועץ של בנק או כל גורם אחר, מסיבה מאוד פשוטה, בשביל לקבל תמונת מצב מלאה ולא חלקית, לא תמונה שמטרתה שתיקחו משכנתא במקום מסוים, אלא תוכלו להחליט על בסיס המידע שהוא מספק לכם, איפה הכי חשוב והכי נכון לקחת את המשכנתא.

לפני סיום רק נדגיש, גם יועץ משכנתאות מקצועי לא בהכרח ידע לספק לכם את כל המידע על כל המקומות, אך מספיק שהוא יספק לכם מידע רלוונטי, רציני ומשמעותי, מידע שאיננו מוטעה כך או אחרת, הרי שתוכלו להחליט בעצמכם איפה נכון לקחת את המשכנתא שלכם.