רוצים לטוס לארצות הברית? הנה מה שאתם צריכים להכין לפני

ארגון טיסה לארצות הברית הוא משימה מרגשת ומיוחדת אבל חשוב מאד לקחת בחשבון שיש לא מעט עניינים מנהליים שצריך לקחת בחשבון ולשלב אותם בהכנות.

מדובר ביעד שנחשב לקצת חריג בנוף ואין מדובר בנסיעה שאפשר לעשות אותה בספונטניות אם אין לנוסעים את המסמכים הדרושים או אם הם לא ביצעו את ההכנות המקדימות הנדרשות.

השלטונות בארצות הברית למודי ניסיון וחוו לא מעט אירועים אלימים חריגים אשר בגינם גובשה מדיניות מחמירה של קליטת אורחים, מבקרים או מהגרים ולכן חשוב מאד להיצמד לכללים על מנת שלא לחוות אי נעימות בהגעה לדלפקי הטיסה בארץ או לדלפקי משטרת הגבולות בארצות הברית.

אחד הדברים שצריך לבדוק אם צריך הוא חידוש ויזה לארצות הברית שפג תוקפה על מנת להיות בטוחים שיש ויזה בתוקף ואיתה אפשר יהיה לצאת מהארץ.

מה מכינים לפני טיסה לארצות הברית?

בין אם נוסעים לחופשה אישית או לביקור שקשור לעבודה או עסקים ובדומה לארגון והכנה של כל נסיעה אחרת – גם עבור נסיעה לארצות הברית צריך לבחור את התאריכים המתאימים והנוחים ביותר, צריך להזמין את כרטיסי הטיסה ויש הרבה מה לבדוק בעת ההזמנה (טיסה עם או בלי טיסות המשך, היכן תתבצע העצירה, כמה זמן ייקח המסע כולו עד ההגעה ליעד וכמובן שיקולים של הפרשי שעות) וכמובן לבדוק שיש מספיק זמן לצורך חידוש הויזה לארצות הברית.

חשוב ביותר לדעת שהאחריות לוודא שלכל נוסע לארצות הברית יש ויזה בתוקף חלה על חברת התעופה בנקודת המוצא, כלומר מי שאין בידו ויזה בתוקף כלל לא יורשה לעלות לטיסה וימצא את עצמו נשאר בישראל.

צריך לוודא שיש היכן לישון או להתאכסן (מקום אירוח או בית של משפחה וחברים) וכמובן להיות עם תוכנית, גם אם כללית לביקור – מה התוכניות, מה המקומות לביקור וכמה זמן עומד לארוך הביקור).

החשיבות של הכנה מקדימה של הביקור בארצות הברית

כאמור, ארצות הברית נחשבת למדינה קצת יותר מיוחד מהבחינה הזאת של ארגון טיול בה.

חידוש ויזה לארצות הברית הוא דבר שחובה לבצע וצריך לעשות אותו ראשון לפני שאפילו מזמינים כרטיסי טיסה או קובעים לוח זמנים לטיול. חידוש הוויזה עלול לקחת זמן לפעמים וכרוך בביקור במשרדי הקונסוליה האמריקאית לצורך ראיון אישי עם מבקש הוויזה.

מכאן שארגון המנהלות חשוב יותר ורק לאחר שיש ויזה בתוקף אפשר להמשיך בארגון הנסיעה בהזמנה של כל מה שצריך ובקביעת לוחות זמנים.

חשוב לעקוב אחרי פרסומים שקשורים בהגעת תיירים לשטחה של ארצות הברית דרך מעברי הגבול השונים, זאת על מנת שלא לפספס שום הנחיה חשובה וכמובן לוודא שפועלים על פי הנהלים.