מהם צילומי פורטרט וכיצד ניתן להגיע לרמת צילום מקצועית

צילומי פורטרט הם אותם צילומים אשר מדגישים את נוכחותו של המצולם. זהו הצילום המדגיש את תווי פניו של המצולם ומתרכז סביבו. הצילום יכול להתבצע על כל רקע שהוא, נוף אורבני, טבע או רקע חלק. ההבדלים בין צלמי פורטרטים איכותיים לבלתי איכותיים הם עצומים. ללא ספק, כדי לדעת לצלם פורטרט יש צורך בידיים מיומנות.

טיפים שיעשו את כל ההבדל

צלמים בראשית דרככם? מעוניינים לבצע הסבה מקצועית לצילומי פורטרט איכותיים? אלה כמה טיפים שיכולים לעזור לכם בדרך:

  • להכיר את המצולם – בשלב הראשון מומלץ להכיר לעומק את האדם שאתם עומדים לצלם, כדי להתאים את צילום הפורטרט הטוב ביותר עבורו. עימדו על טיבו – מהו גילו? מ ה הוא אוהב לעשות בחייו? מה המקצוע שלו?
  • משחקים עם האור – אחד העניינים החשובים ביותר בצילום פורטרט הוא האור. תוכלו לכוון את האור בהתאם לתמונה שתרצו להפיק – בין אם מדובר בצילום פורטרט חזיתי או צדדי.
  • להבליט את המצולם – בעת צילום פורטרטים חשוב להבליט את המצולם על הרקע. כאשר מדובר ברקע חלק, זו אינה בעיה. עם זאת, אם המצולם בוחר להצטלם על רקע בולט יותר כמו גן או שוק צבעוני וסואן, חשוב לטשטש אותו כדי שהמצולם לא "ייבלע" בתוכו.
  • השתמשו בזום – על מנת להפיק את התוצאות הטובות ביותר, מומלץ להשתמש בזום כדי להרחיק או לקרב את התמונה. כך שאפשר "לחתוך" את המצולם בזווית החיוך או העיניים ולשחק עם התמונה עד להפקת התוצאות הטובות ביותר.
  • מבטו של המצולם – ניתן לצלם את האדם כשהוא מסתכל ישירות על המצלמה, אך אם אתם מעוניינים ליצור סקרנות בתמונה, כדאי להורות לו להביט בנקודה כלשהי. כך שהמתבונן בתמונה יתהה על מבטו של המצולם.
  • הסוד הוא בספונטניות – ישנם אנשים שאינם מרגישים בנוח מול המצלמה, ולכן כדאי ליצור תמונות ספונטניות תוך שאתם מדריכים אותם. כך תוכלו להפיק תמונות טבעיות ואותנטיות. כך שהמצולם לא יבין בכלל מתי הספקתם לצלם אותו כך.
  • לצלם את הזווית הטובה ביותר של המצולם – לכל אחד מאתנו יש את הצד היותר טוב והפחות טוב. גדולתו של צלם טוב היא לקחת את הצד הטוב ביותר שלו ולהבליט אותו.
  • ליצור סדרה של תמונות – אם תמונה אחת שווה לאלף מילים, הרי שסדרה שלמה של תמונות יוצרת סיפור מיוחד.

צילומי פורטרט

למי זה מתאים

צילומי פורטרטים מתאימים לכל מי שמעוניין להבליט את הייחודיות שלו. כך למשל, הורים שולחים את ילדיהם לצילומי פורטרטים במטרה לנצור את רגעי ילדותם. כך ניתן למצוא באלבומים הישנים תצלומים של הילדים של פעם על רקע עץ פורח או מגרש צעצועים. צילומי הפורטרטים אהובים במיוחד על החתן והכלה אשר מעוניינים להבליט את אהבתם הנצחית רגע לפני חתונתם. ולבסוף, כל מי שמעוניין להבליט את הצד הטוב שבו בוחר בצילום פורטרט מיוחד אשר ייזכר לנצח.

היכן כדאי להצטלם

אם פניתם לצלם פורטרטים טוב ומקצועי, לא משנה היכן תצטלמו, שהרי הוא זה שיידע להבליט אתכם על כל רקע, ססגוני ככל שיהיה. אם בעבר הטכנולוגיה המיושנת אפשרה לצלם להפיק תמונות בתוך הסטודיו בלבד, הרי נפלאות הפוטושופ והמצלמות האיכותיות והמשודרגות שיפרו את יכולת הצילום, וכיום ניתן לבחור כל רקע כמעט: סטודיו שקט, חוף ים, גינה, מרפסת של בית ועוד.

ולסיום, אם החלטתם להשקיע בצילום פורטרט, זכרו לברר פרטים על הצלם שלכם. כך תוכלו לוודא כי תמונתכם נמצאת בידיים אמינות. לאחר צילומי פורטרט איכותיים תוכלו להראות אותם לכל מי שבא לבקר אתכם – בני משפחה, חברים או אורחים מזדמנים.