גור פומרניין

אם החלטתם לרכוש גור פומרניין, כדאי כי תרכשו אותו לאחר שכבר קיבל שני חיסונים ראשונים וכן, טיפול נגד תולעים ופרעושים. יש לגשת עם הגור לווטרינר שיכיר ויבדוק את הכלב כי אכן הכול אצלו כשורה. כלב פומרניין כבר כאשר הוא גור, חייב לאכול אוכל טוב ומזין ויש להאכיל אותן עד לגיל שנה באוכל לגורים. ישנם כלבי פומרניין רבים אשר סובלים מנפילות סוכר ויש לשים לב לכך.

מגיל עשרה שבועות, גור פומרניין, מתחיל להכיר את בני המשפחה שרכשה אותו וכן, הוא כבר לומד את המקום ההירארכי שלו בבית. ישנם תרגילים חשובים שעל הגור ללמוד כגון: תפיסת מקום בבית, להראות לו שכל מקום בבית הוא בראש ובראשונה של הבעלים ורק אחר כך שלו. יש להימנע מתפיסת מנהיגות על האוכל כבר בהיותו גור. כלב אוכל רק כאשר מתרחקים מקערת האוכל שלו.

הכנת הבית לגור הפומרניין

יש לציין שבנוסף לעובדה, כי גור פומרניין הוא קטן בגודלו, אסור לגרום לו לקפוץ מגובה, אם ממיטה, ספה או כל מקום גבוה אחר. ריצוף חלק בבית, עשוי גם לסכן את הכלב. גם כאשר מבקרים אצל הווטרינר, יש לבדוק כי הכלב לא יקפוץ משולחן הטיפולים ולשמור עליו כל העת. הסיבה לכך הינן חבלות של כלב פומרניין, במיוחד גורים שהם רכים, כך שלא ישבור רגל ולרוב, אם חלילה קרה ששבר רגל, היא לעולם לא תחזור לקדמותה והגור יכול לקבל התקפים ובעיות רבות שיש לרוץ בגללן לווטרינר לעיתים תכופות, מה שבהחלט תוכלו למנוע.

גור פומרניין

חומרים נגד פרעושים וקרציות

יש לציין כי גם לאמפולות או כדורים נגד פרעושים וקרציות עשויה להיות השפעה מסוכנת על גור פומרניין. זו הסיבה שיש להתייעץ היטב עם הווטרינר לפני שתחליטו אילו חומרי הדברה נגד קרציות ופרעושים הינם מומלצים ואינם מסכנים אותו. אם החלטתם להחליף לגור הפומרניין את המזון, יש לערבב את המזון הישן ם החדש, כך שהקיבה תתרגל לאוכל. גם משחקים וצעצועים שונים לגור, יש לבחור בקפידה, על מנת למנוע חנק של הגור. היזהרו מצעצועים מתפוררים שעשויים לסכן את הגור.