שירותי ביובית

לחזור לאזור הבניין שלכם באמצע הלילה מבילוי מפנק ולגלות שיש בעיית ביוב חמורה זה עלול להיות סיוט. הבעיות יכולות להיות מגוונות, כמו לדוגמה: הצפת ביוב או סתימה, מה מיד מעורר את השאלה מה ניתן לעשות בנידון. חשוב לדעת שבמקרים שבהם בעיית הביוב אינה ביתית אלא מורכבת יותר, כלומר בעיית בחצר הבית, בבניין או רחוב, הרי שאינסטלטור רגיל לא יספיק. במקרים כאלה יש להזמין שירותי ביובית חירום ולא כדאי להתמהמה עם זה אפילו רגע אחד. ביובית היא למעשה מיכל איסוף גדול לשפכים אשר מותקן ישירות מעל משאית בעזרת לחץ גבוה ניתן לטפל בבעיה במהירות.

ביובית

פעולת הביובית, שלב אחד שלב

כאשר תזמינו איש מקצוע עם ביובית הוא יגיע למקום ולפני הכול יבדוק את הבעיה. ברוב המקרים שבהם מוזנקת ביובית חירום בישראל ניתן לראות שישנה סתימה בנקודה כלשהי במערת הביוב שפשוט גורמת לכך שהביוב יעלה על גדותיו. לכן הפעולה הראשונה שתעשה הביובית תהיה לשאוב את כל השפכים ורק לאחר מכן ניתן יהיה להתחיל לנקות את מערכת הביוב כולה. בדרך כלל אחרי הניקיון היסודי, שגם הוא נעשה בעזרת מים המותזים בלחץ גבוה, הבעיה מטופלת וגם לא תחזור על עצמה. עם זאת, חשוב גם להיות מודעים לכך שבמקרים שונים יש צורך בתיקונים רציניים יותר למערכת הביוב, החלפת חלקים ולא רק ניקיון.

כמה עולים שירותים כאלה?

יש כמה גורמים שישפיעו על השאלה כמה תשלמו על הזמנת שירותי ביובית חירום, כמו לדוגמה:

  • האם מדובר על שירות שאתם זקוקים לו בדחיפות?
  • האם מדובר על שירות שאתם זקוקים לו בשעות הלילה או בשישי-שבת?
  • על איזה סוג של עבודה מדובר ועד כמה ההיקף שלה נרחב?
  • האם זו עבודה של: שאיבת בורות שומן, שאיבת הצפת ביוב, פתיחת סתימת ביוב?

כל הגורמים האלה יכולים להשפיע בסופו של דבר על המחיר ולכן חשוב להיות מודעים לכך. בנוסף לזה, מאוד מומלץ גם לדבר מראש על העלויות עם איש המקצוע שאליו אתם מתקשרים כי חשוב להבין לאיזו הוצאה כלכלית אתם נכנסים.