פתרונות בסנפלינג לביצוע עבודות אינסטלציה בגובה

כשאנחנו שומעים על עבודות אינסטלציה, אנחנו בדרך כלל מניחים שמדובר בעבודות שמתבצעות על פני הקרקע או לפחות בעבודות שמתבצעות בתוך המבנה פנימה, בשטח ישר, בצורה רגועה. בין אם מדובר בהחלפת כלים סניטריים, תיקון סתימות, איתור נזילות וכדומה.

כשאנחנו שומעים על עבודות בגובה, אנחנו מניחים שמדובר על עבודות ניקיון, חשמל, איטום, עבודות של שיקום מבנים, עבודות שחייבות להתבצע בשטח חיצוני למבנה, ואין ברירה אלא להשתמש בכלים ואלמנטים של סנפלינג, אחרת אי אפשר לבצע את העבודה בפועל.

עבודות אינסטלציה בגובה

אך האמת היא, שאנחנו יכולים למצוא מספר מקרים בהם שני הדברים מתחברים גם יחד, כלומר, גם פתרונות בסנפלינג וגם עבודות אינסטלציה בגובה. מדובר על מקרים נדירים אומנם, בוודאי ביחס לעבודות אחרות שתיארנו כאן, אך עדיין מדובר על עבודות הכרחיות שיש לבצע אותן. לשם כך אנחנו נשכור אינסטלטורים ובעלי מקצוע שיש להם כלים ואמצעים לבצע עבודות בגובה, יש להם את המכשור הנכון לביצוע סנפלינג ויתרה מזו, יש להם את הניסיון, ידע והכשרה לשם כך.

אנחנו נשתמש בפתרונות בסנפלינג לצורך ביצוע עבודות אינסטלציה במקרים מסוימים. למשל, כאשר יש צורך להתקין צנרת חיצונית, כמו שנהוג בלא מעט מבנים, כאשר יש תקלה בצינור חיצוני, כאשר יש צורך להיכנס אל תוך הצנרת מקיר חיצוני ואי אפשר לעשות את זה מקיר פנימי, או למשל כשיש רטיבות בקיר והדרך היחידה לטפל בה היא באמצעות עבודה על קיר חיצוני.

צריך לומר, ביצוע עבודות שכאלה ייתכן אך ורק אצל גורמים מוסמכים, גורמים שיש להם את הכלים הנדרשים לכך. לא כל אינסטלטור ימהר לבצע עבודות שכאלה, גם לא כל מי שמבצע עבודות בגובה יש לו את הידע הנדרש לביצוע עבודות אינסטלציה בגובה. לכן חשוב מאוד לבחור את האנשים הנכונים לצורך ביצוע העבודה ולבצע אותה בצורה נכונה.

לפני סיום נדגיש, ייתכן מאוד שביצוע עבודה שכזו ידרוש מאיתנו לפנות חלק מהשטח, ולהתאים אותו כך שיהיה ניתן לבצע בו עבודה בגובה. עלינו להיערך לכך בהתאם לדרישות אנשי המקצוע שאנחנו שוכרים לביצוע העבודה.