ריצוף חוץ – כיצד מחליטים מה טוב לנו?

הרבה פעמים כשאנחנו חושבים על ריצוף לבית, אנחנו חושבים אך ורק על הריצוף בתוך המבנה, כלומר ריצוף פנים, אך מה לגבי ריצוף חוץ? הרי בלא מעט מקרים, הבית שלנו מתחלק בין שטח פנימי לבין שטח חיצוני, אנחנו צריכים לרצף גם את החלק החיצוני ולא רק את החלק הפנימי. עולה שאלה כיצד אנחנו בוחרים במה וכיצד לרצף, והאם זה דומה לאופן בו אנחנו מרצפים את המבנה עצמו.

כפי שאנחנו יודעים, היום ניתן למצוא דוגמאות שונות לריצוף פנים ואנחנו לא חייבים להשתמש אך ורק במרצפות רגילות כפי שהיה נהוג בעבר. אנחנו יכולים למצוא דוגמאות של ריצוף, בין אם מדובר בפרקטים, שיש, אריחי קרמיקה, החלקות בטון ועוד. 

מן הסתם, אם אנחנו בוחרים בסוג מסוים של ריצוף לבית, אז יעלו השאלות, האם סוג זה יתאים גם לריצוף של שטח חיצוני והאם נכון לנו להשתמש באותו סוג ריצוף בשני החלקים של הבית. בשני המקרים התשובה היא לא בהכרח. יש מקרים בהם סוג הריצוף שאנחנו נבחר לבית לא יתאים לשטח החיצוני ולהיפך, וכן לא בהכרח נכון לנו להשתמש בשני סוגי הריצוף.

למשל, אם אנחנו מחליטים להתקין פרקטים בתוך הבית, זה לא נכון להרכיב אותם מחוץ לבית, כי לא עמידים לתנאים חיצוניים בהכרח. כמו כן, אם אנחנו מתקינים אריחי קרמיקה בתוך הבית, אזי שמחוץ לבית, ייתכן ויהיה יותר נכון אם נשתמש בסוג ריצוף אחר, גם בשביל הגיוון והעניין.

מה יכול להתאים בתור ריצוף חוץ?

זו שאלה שתלויה במיקום בו אנחנו אמורים להתקין את הריצוף. יש מקומות בהם יהיה נכון מצידנו להתקין דקים למשל, בין אם זה בגינה או ליד הבריכה. לעומת זאת, במרפסות נניח, יהיה נכון להשתמש בשיש או באריחי קרמיקה מיוחדים.

חשוב לומר, ההחלטה במה להשתמש, תלוי בכמה גורמים, בין היתר סוג החומר ועמידותו בתנאים חיצוניים, איכות החומר, עיצובו וכן חשוב מאוד להתייחס לשאלה עד כמה יהיה לנו נוח להשתמש בו כשהוא מותקן באזור חיצוני כזה או אחר, על פי מיקומו.