מתג חכם לדוד חשמל – גם הדוד שלנו יכול להיות חלק מבית חכם

סביר להניח שכל אחד מאיתנו שמע, כך או אחרת, על המונח בית חכם. מדובר במערכת שהפכה להיות סטנדרט בבתים חדשים ולא מעט אנשים מתקינים אותה גם במבנים קיימים, בהתאם לאופי ולסוג המבנה. 

מערכת בית חכם מתבססת על העובדה שאנחנו יכולים לחבר מכשירי חשמל ומכשירים אחרים לאינטרנט ולשלוט עליהם מרחוק. ברמה מסוימת, אפשר לומר שזה שלב נוסף בהתפתחות של השליטה על מכשירים מרחוק, אחרי שקודם לכם שלטנו עליהם באמצעות שלטים, הרי שעכשיו, אנחנו יכולים לשלוט עליהם בעזרת מכשירי סלולר. 

כיצד זה עובד בפועל? זה מאוד פשוט. אנחנו מתקינים מערכת של בית חכם שמחברת אליה מכשירים שונים, בהתאם לאפשרויות. למערכת הזאת יש אפליקציה שמותקנת על גבי מכשירי סלולר או טאבלטים. מדובר באפליקציות ייעודיות לכך כמובן. וכך בכל פעם כשאנחנו רוצים לשלוט על המכשיר מרחוק, אנחנו יכולים להיכנס לאפליקציה ולבצע כל פעולה שהיא. כמובן שאותו מכשיר, בשביל שיהיה ניתן לשלוט בו, חייב להיות מחובר לאינטרנט הביתי. 

כיצד זה בא לידי בדוד חשמל

לצד מערכות שונות בבית, הרי שאנחנו יכולים גם להתקין מתג חכם לדוד חשמל. הרעיון הוא דומה. אנחנו מתקינים מתג שלמעשה השליטה עליו היא דרך מכשיר הסלולר, הוא מחובר לאינטרנט הביתי, וכך בכל פעם כשאנחנו רוצים לשלוט בו, מה שעלינו לעשות, זה פשוט לעבוד מכשיר הסלולר שלנו. אנחנו יכולים להדליק, לכבות או כל פונקציה אחרת שקיימת בדוד. 

יש לכך יתרונות רבים, שכן אנחנו יכולים להדליק את הדוד עוד לפני שאנחנו מגיעים הביתה, אנחנו יכולים להדליק את הדוד מנקודות שונות בבית, מבלי שנצטרך ללחוץ על המתג, אנחנו יכולים גם לכבות את הדוד דרך המכשיר. 

מה שכן, חשוב להקפיד על כך שזו תהיה מערכת מאובטחת, אחרת אנחנו עלולים למצוא את עצמנו בבעיית אבטחה ובכך שגורמים עוינים ישלטו על המתג מרחוק. כיום רוב החברות שמפעילות בתים חכמים ומתגים מסוג זה, מספקים שירותי אבטחה אינטרנטיים שמונעים כל אפשרות שמישהו יצליח לפרוץ למערכת שלנו בקלות.