פעילות ODT

ישנן דרכים שונות כיצד אנחנו יכולים לגבש עובדים במקום העבודה שלנו. אנחנו נרצה לעשות את זה, אנחנו נרצה לגבש אותם, על מנת שהאווירה במקום תהיה טובה יותר, תהיה חיובית, אך גם בשביל שתהליכי העבודה יהיו הרבה יותר פרקטיים, הרבה יותר יעילים וטובים.

לשם כך, כאמור, אנחנו צריכים לארגן פעילויות גיבוש שונות. מדובר על פעילויות שיאפשרו לעובדים שלנו להכיר אחד את השני טוב יותר, לעבוד אחד עם השני מחוץ לאזור הנוחות, קרי מחוץ למקום העבודה, וכך הם יכולים ללמוד אחד על השני ולייצר ביחד תהליכים משותפים, אותם הם יביאו אל מקום העבודה.

כאמור, אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של פעילויות גיבוש אפשריות, אך אנחנו לא צריכים ללכת רחוק מדי, אנחנו יכולים פשוט להציע לעובדים שלנו פעילות ODT. מדובר על פעילויות שמתבצעות מחוץ לדלת, כלומר בשטח חיצוני, ניטראליי.

היתרונות בפעילות

יש היגיון רב בכך שיוצרים פעילויות גיבוש מחוץ למקום העבודה, מחוץ לאזור הנוחות. ראשית, זה מאפשר לכל העובדים לתרגל דברים שהם לא רגילים אליהם, זה מחייב אותם לבצע שינויים בהתנהגות שלהם ועל כן, הם יכולים להפיק מכך תועלת רבה, כך הם ילמדו כיצד להתנהג במקום העבודה בצורה שונה, צורה שהם לא רגילים אליה.

שנית, פעילויות ODT, הן פעילויות שונות מאלה שאנחנו מבצעים ביום יום, בעבודה ובכלל. מדובר על משחקי רצפה, משחקי שולחן, אתגרים שונים ועוד. כלומר מדובר על דברים שאנחנו לא יכולים לעשות אותם על בסיס רגיל, מדובר על דברים שונים לגמרי. ולשם כך יש צורך לבצע אותם מחוץ למקום העבודה, בסביבה אחרת, סביבה לא מוכרת ולא בהכרח נוחה.

שלישית, ברגע שיוצאים מאזור הנוחות, אפשר להיות יותר גמישים, יותר יצירתיים, לפתח דברים חדשים, בין אם זה במסגרת הפעילות ואם זה בכלל.

חשוב לומר, פעילות ODT היא פעילות שיכולה להתאים לא רק למקומות עבודה שרוצים לגבש עובדים אלא גם למקומות אחרים, בין אם זה תנועות נוער, כיתות לימוד, משפחות ועוד. כלומר, אפשר למצוא מגוון רחב של פעילויות שיכולות להתאים לקהלים שונים ומגוונים על פי הצורך.