מה התפקיד של יפוי כח נוטריוני

פעמים רבות נצטרך לתת לאדם אחר לבצע פעולה בשמנו וזאת ממגוון רחב של סיבות. ניתן לכם דוגמא אשר צפשט בשבילכם את הדברים. נאמר כי אתם בעלי ממון רב וידועים בחברה כעשירים, נאמר כי אתם מעוניינים לרכוש חלקת אדמה מאדם אחר אשר יודע על מצבכם הכלכלי. סביר להניח כי אותו אדם ידרוש מכם כסף רב וינצל את מצבכם הכלכלי. בכדי להימנע מדרישה זו מה שתצטרכו לעשות זה לשכור צד שלישי אשר יבצע את העסקה בשמכם וכך תימנעו מתשלום גבוה במיוחד על המקרקעין. כאן בדיוק נכנס לתמונה יפוי כח נוטריוני אשר מהווה למעשה הרשאה לצד אחר לבצע פעולות בשמכם. לפי החוק יפוי כוח של נוטריון יינתן בעת שנותנים ייפוי כוח כללי ובעת שנותנים ייפוי כוח לבצע פעולות במקרקעין. אם היפוי לא יינתן על ידי עורך דין  נוטריון מבני ברק לצורך העינייםן אזי הוא לא יהיה תקף וזהו משהו שאתם חייבים לקחת בחשבון.

יפוי כח נוטריוני

האם זה משנה מי הנוטריון שמאשר את היפוי?

אחת השאלות החשובות ביותר שאנו צריכים לתת את הדעת עליהן כאשר אנחנו מדברים על יפוי כוח נוטריוני היא האם זה משנה מי הנוטריון שנותן לנו את היפוי? התשובה היא כן ושישנה משמעות אדירה לשאלה האם הנוטריון מקצועי וברמה מספקת בכדי לתת לנו את הייפוי כמו שצריך. תארו לכם כי אתם פונים אל נוטריון רשלן אשר אינו פועל לפי הדרך שהתווה החוק, אזי לדוגמא כל עסקת המקרקעין שלכם לא תהיה תקפה ואתם תיקלעו לבעיה קשה. על כן אתם צריכים לעשות כל מאמץ בכדי לבחור את הנוטריון הטוב ביותר ולא להתפשר על נושא זה לעולם.

האם עורך דין צריך יפוי כוח מאת נוטריון?

עליכם לדעת כי ישנו אדם אחד שאינו זקוק אל יפוי כוח נוטריוני ומספיק לתת לו יפוי כוח רגיל. כאשר אתם פונים אל עורך דין בין בשביל עסקת מקרקעין ובין בשביל יפוי כוח כללי אזי אתם לא צריכים לחתום על היפוי בנוכחות נוטריון ואתם יכולים להסתפק בחתימתו של העורך דין ואת זאת חשוב לדעת.