ייעוץ משכנתאות

רכישת דירה הינה בין ההחלטות הקריטיות ביותר בחייו של אדם והיא בעלת השפעה ארוכת טווח אשר יכולה לבוא לידי ביטוי גם בבחירות היומיומיות, בתקציב הקיים לטיולים או לחופשות, באפשרות ליהנות מרכב חדש או להשקיע ברכב איכותי יותר לבן או בת הזוג וכן היא משפיעה על האפשרות לקנות לילדים צעצועים חדשים, להשקיע בתפנוקים אישיים, בגאדג'טים חדשים לבית ועוד.

לכן מפתיעה העובדה כי גם כיום עדיין קיים קומץ קטן של אנשים אשר נרתעים משירותים של ייעוץ משכנתאות ומעדיפים להיעזר בשירותים של ייעוץ משכנתאות הניתן על ידי בנקאים מטעם הבנק. זאת, למרות שמחשבה מעמיקה יותר מגלה כי למעשה, גם הבנק עצמו הוא גוף בעל אינטרסים כלכליים וכאשר זוג צעיר או משפחה בתחילת דרכה מגיעים לבנק על מנת לקבל ייעוץ משכנתאות לקראת רכישת דירה, האינטרס של המשפחה הוא לא הדבר הראשון שעומד נגד עיניהם של נציגי הבנק.

הבחירה בקבלת ייעוץ משכנתאות

הבחירה בשירותים של ייעוץ משכנתאות היא למעשה הרבה יותר מהחלטה מושכלת, היא החלטה שיש בה כדי להשפיע על השנים העתידיות של בני המשפחה שכן תשלומי המשכנתא עתידים להיות חלק אינהרנטי מההוצאות החודשיות וחלק זה לעתים רבות, מהווה את חלק הארי מההכנסה של אחד מבני הזוג.

בחירת דירה, בחינת השיקולים השונים המשפיעים על רכישתה, ההתמודדות עם המשא והמתן, בחינת כל האספקטים הטמונים בדרך לקבלת ההחלטה הנכונה ביותר – כל אלו מצריכים היכרות עם סעיפי מיסוי שונים הנוגעים לעסקאות מכירה וקנייה של דירות בישראל, לרבות היכרות עם הגורמים השונים המעורבים בעסקאות וכן סעיפי המיסוי והחקיקה המקובלים בישראל.

זה הוא רק השלב הראשוני ברכישת הדירה החלומית. למרבית המשפחות בישראל אין את ההון הדרוש לרכישת דירה ולפיכך, כמעט כל הזוגות בוחרים לקחת משכנתא תוך הסתייעות בבנק. ברוב המקרים, זוגות אלו אינם עורכים השוואות בין ההצעות השונות המתקבלות מכל מיני בנקים אלא לוקחים את ההצעה הראשונה שהם מקבלים. גם כאשר בני הזוג מחליטים לערוך השוואות בין ההצעות המתקבלות מבנקים שונים, אזי לא ממש ברור להם מה המשמעות של ההבדלים בין כל אחת מההצעות ואיך כל הצעה מתחלקת, מה המשמעות שלה על השנים העתידיות של בני הזוג וכיצד הסכום עומד להיות משולם.

בסופו של דבר, זוגות רבים חותמים על הצעת משכנתא שאינם יודעים מה מתוכה הוא סכום הקרן, מה מתוכה מהווה את הריבית, כעבור כמה זמן יסיימו לשלם את הריבית ואיך. באמצעות שירותים של ייעוץ משכנתאות, תשלומים רבים יכולים להיחסך.