מדרסים

מדרסים איכותיים מספקים סוג של פתרון חכם לכל אחד אשר כפות הרגליים שלו אינן בנויות היטב ואינן מאוזנות בגלל סיבות שונות. הסיבות העיקריות הן מולדות וכאן ניתן לציין שני מצבים. הראשון הוא פלטפוס שהוא מצב של רגל שטוחה. כאן קיימת צניחה של הקשת האורכית של כף הרגל. מצב שני הוא קשת גבוהה אשר גורמת לכך ששטח הדריכה של כף הרגל קטן, יחסית. בעיות אחרות נוצרת עקב חבלות ותאונות. מקרה מיוחד הוא עקב סכרת מתקדמת אשר מונעת זרימת דם תקינה לכף הרגל, ואז עלולים להיווצר מצבי נמק מסוכנים שאף יכולים להביא, חלילה, לקטיעה.

חוסר איזון עלול לגרום לבעיות רבות בכפות הרגליים, בברכיים, ואף לאגן ולגב. חלוקה אי שוויונית תגרום לברך הנושאת ברוב העומס לפתח פגיעות בדמות רצועות מתוחות, עומס מוגזם על הפיקה ועוד. עלולות להתפתח דלקות בכפות הרגליים עצמן, בברכיים, והכאבים יוקרנו גם לעמוד השדרה ועוד. מדרסים נותנים פתרון חכם ויעיל. מייצרים אותם בהתאמה למצב כף הרגל והם יוצרים את האיזון הנדרש. , האדם יוכל לעמוד, ללכת ולרוץ באופן יציב ומאוזן.

תהליך הכנתם כולל פגישת אבחון אחת לפחות במכון או חנות אורטופדיה, הכנתם, פגישה להתאמתם ואחת נוספת לביקורת לאחר שמשתמשים בהם מספר שבועות. הבדיקה והאבחון נעשים במספר שיטות. המקובלות הן על ידי בדיקת כפות הרגליים, הכנת יציקת תבניתם מחומרים שונים, הליכה על הליכון שיש בו חיישנים הבודקים אלמנטים שונים ועוד. מכינים אותם מפולימרים מיוחדים שבין היתר, מסוגלים לבלום זעזועים. עוביים הינו כשני ס"מ ואורך חייהם הוא כשנתיים עד שלוש. לאחר תקופה זאת החומרים מאבדים מגמישותם ומתכונותיהם ואז יש צורך לייצר חדשים.

השימוש בהם נעשה על בסיס קבוע ויש להעבירם מנעל אחת לשנייה. יש להקפיד על רכישת נעליים שניתן להכניס אותם אליהם. את הרפידות המקוריות יש להוציא ובמקומן להכניס את המדרסים אשר הוכנו בהתאמה אישית. מומלץ לפנות למכונים אורטופדיים במתמחים בייצורם ואשר מכינים אותם בהתאמה לספורטאים העוסקים בענפי משחקי כדור, ריצה, הליכה, סקי, לרקדנים, שחקני תיאטרון ובעלי תפקידים אחרים אשר מחויבים לעמוד על רגליים שעות ארוכות. מדרסים איכותיים ישפרו את איכות החיים.