רשלנות בתחום הקוסמטיקה

לא כל טיפול קוסמטי ידרוש הליך שנחשב לניתוח. כמו טיפולי לייזר או הגדלה של חזה או ניתוח אף וכו'. יש כמובן הרבה טיפולים אסתטיים וקוסמטיים שלא דורשים התערבות שנחשבת ניתוחית וכל שהם דורשים אלו טיפולים על ידי קוסמטיקאית מומחית.

בטיפולים שאינם דורשים התערבות ניתוחית לא תמיד ניתן להוכיח שנגרמה חלילה רשלנות רפואית. אך יחד עם זאת ישנם מקרים שנזקים של טיפולים וניתוחי קוסמטיקה משפיעים על חיי המטופל ועל תחושתו הכללית והם בהחלט עילה לנזק שנעשה בגדר רשלנות רפואית. אם זאת יהיה קשה להוכיח זאת, וככל שהתביעה תקבל אופי רפואי כך יהיה יותר למטופל סיבה לכך שנעשתה כאן רשלנות שהיא רפואית.  עורך דין רשלנות רפואית ברמת גן יכול לסייע מאוד במצבים מסוימים ולהוכיח שמדובר ברשלנות רפואית למרות הטיפול הקוסמטי שנעשה.

ניתוחים פלסטיים בדמות מערכת המשפט

אחד הגורמים הראשונים ליצור עילה קבילה לתביעה שיש לה קשר לרשלנות רפואית היא ניתוח פלסטי שנעשה ללא הסכמה או ללא ידיעתו המלאה של המטופל. לפי חוק זכויות החולה, נאמר שמטפל חייב לשתף את המטופל בכל הליך טיפולי ולא פחות מזה ליידע לגבי הסיכונים שכרוכים בכל הליך והליך. רשלנות רפואית

בנוסף יש ליידע את המטופל על זמן הבראה שכרוך בהליך זה, תרופות וכל טיפול שילווה לו וכו'. כל מטופל לפני שהוא מתחיל הליך ניתוחי מחויב לחתום על מסמך שמעיד כי אכן הוא מודע להליך ולכל תוצאותיו זאת לאחר שקיבל והבין את כל הפרטים באופן ברור ורהוט, תוך כדי שהוא מפעיל שיקול דעת ראוי. במידה ולא נעשו הדברים לעיל זה כבר נחשב לרשלנות וראוי יהיה לגשת לעורך דין רשלנות רפואית שמתמחה בתחום זה.

מתי מבינים שנעשתה רשלנות?

במידה והמטופל מקבל טיפול שהוא לא היה מודע אליו כלל, טיפול שנחשב בעיניו לא ראוי, מוזנח ולא תואם את הציפיות שלו ובעיקר לא הכרחי. בית המשפט רואה בחומרה כל הסתרת מידע או הליך רפואי שאינו נחוץ. יתרה מזאת, מחויב כל מטפל לספק הסבר ופירוט אודות הניתוח והטיפול המורכב בטווח של זמן שהוא סביר לפני הטיפול כדי שיוכל המטופל לקבל החלטה מהימנה בכל מה שנוגע לביצוע הניתוח.