תואר שני

אם החלטתם להמשיך במסלול הלימודים ולהירשם ללימודי תואר שני, הרי עליכם להיערך לעובדה כי ישנם מסלולי לימוד שונים במסגרת התואר. המסלולים כוללים מסלול עיוני ומסלול מחקרי- מדובר בשני מסלולים שונים המאפשרים למסיימים להמשיך לאפיקים שונים. כיום ניתן להירשם ללימודים באוניברסיטאות רבות ברחבי המדינה.

במסגרת התואר השני יש לכתוב עבודה מחקרית

כפי שהוסבר, במסגרת הלימודים יש לכתוב עבודה מחקרית הידועה בשם תזה- מדובר בעבודה גדולה כאשר את הנושא הנבחר בוחרים הסטודנטים ויש למצוא יסוד חדש שטרם נחקר. לאחר מציאת הנושא יש לבצע מחקר בנושא התחום הנבחר. מנחה מקצועי מסייע לסטודנטים בגיבוש התזה כאשר הסטודנטים נדרשים לבחור את המנחה בכוחות עצמם ועל המנחים להיות בעלי זיקה לתחום המחקר.

מה משך זמן המסלולים?

משך המסלולים נמשכים לתקופה של שנתיים אבל במסלול המחקרי ניתן להמשיך לשנה השלישית במטרה לסיים את כתיבת המחקר.  יש לציין כי העבודה על המחקר מתחילה משנת הלימודים השנייה כאשר ניתן להגיש את העבודה עד שנה מהיום בו אושרה הצעת המחקר. עם זאת, יש להביא בחשבון כי סטודנטים הבוחרים במסלול מחקרי נדרשים להשקיע שעות רבות יותר בהשוואה לסטודנטים אחרים.

הקפידו לבצע השוואה בין מוסדות הלימוד

על מנת לבחור את מוסד הלימוד הטוב ביותר מבין המוסדות חשוב ביותר לבצע השוואה מקיפה בין המקומות השונים. על מנת לבצע את ההשוואה ניתן להתייעץ עם סטודנטים בוגרי תואר שני ולשאול אותם שאלות מקיפות בנוגע להווי הלימודים.

הקפידו להגיע ולשוחח עם המרצים

יתרה מכך, הקפידו לשוחח עם המרצים. ככל שתקפידו לערוך שיחה מקיפה  עם מרצים רבים יותר כך תהיה לכם האפשרות לבצע את הבחירה הטובה ביותר.  עם זאת, כאשר לא תבחרו לערוך שיחה מקיפה עם המרצים, הרי אתם עשויים לשלם על כך ביוקר ולכן ההמלצה היא לא להתעצל אלא לבצע שיחה מקיפה.

לסיכומו של דבר

בבואכם להירשם ללימודים יש להקפיד על בחירת מקום לימודים המאפשר לכם לבוא לידי ביטוי את היכולות שלכם בצורה הטובה ביותר.  לצורך כך, באפשרותכם לבצע מחקר מקיף הכולל שיחה עם המרצים ועם בוגרי התוכניות השונות.