מנגליסט – מה זה אומר בעצם?

המונח מנגליסט הוא כנראה אחד המונחים הכי פופולאריים בתרבות הישראלית. לא מעט מערכונים, טקסטיפ, מאמרים ואינספור אזכורים של מונח בזה אפשר למצוא ביצירות תרבותיות שונות. נדמה שאין ישראל שלא מכיר את המונח ולא מבין את המשמעות שלו.

המונח כמובן מתייחס לאותו אדם שאחראי על המנגל בכל אירוע, לא משנה אם מדובר באירוע משפחתי או חברתי, לא משנה אם הוא עושה זאת בהתנדבות או שנידבו אותו, זה גם לא משנה אם הוא עושה את זה בתור תחביב או שהוא מתמחה בתחום ועושה את זה בתור מקצוע. ואכן יש חבר'ה שמתמחים בכך וזה המקצוע שלהם, להכין בשר באמצעות מנגל.

צריך לומר, נכון שבשנים האחרונות אומנם השימוש במנגל קלאסי, קרי מנגל פחמים דעך קצת, בין היתר בגלל העובדה שמדובר באלמנט שהוא פחות ידידותי לסביבה וכן נוצרו כלים ואלמנטים הרבה יותר נוחים, הרבה יותר איכותיים, כאלה שניתן להפיק בעזרתם בשרים ברמה גבוהה יותר, שלא נדבר על כך שמדובר על כלים ומתקנים שמאפשרים לייצר תהליך עבודה הרבה יותר מהיר ונוח.

ובכל זאת, לא מעט אנשים עדיין מגדירים את עצמם "מנגליסטים" מלידה ועדיין עושים את עבודתם נאמנה, לא משנה אם מדובר באירוע של מנגל משפחתי, מנגל שכונתי או כל אירוע אחר.

צריך לציין שלא מעט אנשים בוחרים להזמין מנגליסט מקצועי אשר יכין עבורם את הבשר באירועים שונים. הרעיון הוא, במקום לרכוש בשר ולהכין אותו באופן עצמאי, דבר שדורש התמחות, זמן ובעיקר השקעה. לפעמים עדיף להזמין איש מקצוע עם מתקנים משלו, והוא יספק לנו את כל הבשר לאירוע, הוא יעשה הכל במקום והאורחים ייהנו מכך.

מתי נכון להזמין מנגליסט?

ראשית, יהיה נכון להזמין כשאנחנו רוצים לערוך אירוע עם כמות גדולה של חברים או בני משפחה ואנחנו רוצים לספק להם בשר ברמה טובה, בשר איכותי וטעים אשר מכינים אותו בו במקום.

שנית, אין ספק שכל אירוע חברתי או משפחתי, קליל ונעים אשר נעשה במקום פתוח, יהיה נכון אם יהיה בו מנגליסט מקצועי שיכין את הבשר.