לוגו לעסק – איך מעצבים לוגו בצורה נכונה

לכל עסק, לכל מותג, קבוצה, יש מספר סימנים, אלמנטים שמאפיינים אותם. בראש ובראשונה זה השם, אלה המוצרים והשירותים שהם מייצרים ומספקים, ומן הסתם זה הלוגו של העסק. אנחנו לא יכולים להימנע ממנו, אנחנו לא יכולים שלא לשים לב אליו. הלוגו הוא הפנים של כל עסק, של קבוצה, של כל מותג.

דוגמא טובה לכך אפשר לראות בעסקים גדולים. נניח ואנחנו רואים את הלוגו של חברת אפל, אז בלי שיהיה כתוב במקום את שם החברה, אנחנו נדע שאכן מדובר בחברה, כנ"ל לגבי חברות אחרות. הן דאגו להפוך את הלוגו לפנים שלהן והן הפכו אותו לדבר הכי חשוב שיש.

מכאן אנחנו יכולים להבין את החשיבות של לוגו לעסק. הוא הפנים שלנו, הלוגו הוא מה שהלקוחות שלנו יזכרו מאיתנו, יתרה מזו, כך הם ידעו לזהות אותנו בכל מקום, בכל מצב. מעבר לכך, הלוגו גם אמור לאפיין אותנו, לאפיין את העסק שלנו על פי החזון שאנחנו מציעים ועל פי האופן בו אנחנו רוצים לשווק אותו ללקוחות ובכלל.

לפני שנסביר איך יוצרים לוגו לעסק ואיך בוחרים סטודיו שאמור ליצור אותו, חשוב לומר, שלוגו זה לא עניין קבוע בהכרח. אנחנו מכירים לא מעט חברות, שבמהלכי מיתוג שהם עברו שינו את הלוגו שלהם. מדובר בעיקר על חברות ותיקות, גדולות, אשר פעילות זמן רב ועל כן אחרי זמן מה הן החליטו לבצע שינוי, בין היתר בשביל לחדש ולרענן את הפנים שלהן.

איך יוצרים לוגו בצורה נכונה

בגדול אפשר לאפיין את העבודה של הסטודיו על הלוגו, על פי 3-4 נקודות עיקריות.

הנקודה הראשונה היא היכרות עם העסק, הבנה במה הוא עוסק, היכרות עם התחום שלו ועוד. זה שלב המחקר.

הנקודה השנייה היא הצגת רעיונות, תחילה בעל פה ואחרי זה על נייר, מתוך כוונה להציג אפשרויות שונות לבעל העסק, מתוכם הוא יבחר מה נראה לו.

הנקודה השלישית הן יצירת סקיצות כאלה ואחרות, על מנת שיהיה ניתן לראות אך הלוגו אמור להיראות.

הנקודה הרביעית תהיה כבר בניית הלוגו באופן אמיתי, על פי צורתו הסופית.

מכאן והלאה, הלוגו יוטמע בכל מסמך רשמי, בכל מוצר, שלט פרסום או בכל פרט אחר שמזהה ומציג את העסק.

איך בוחרים את הסטודיו הנכון

כאן המקום לומר, שאין משמעות לשאלה האם מדובר בסטודיו גדול או קטן. לא מעט מהלוגואים החשובים בעולם יוצרו דווקא על ידי סטודיו קטן ולא בהכרח סטודיו גדול.

בסופו של דבר, הבחירה היא על פי פרמטרים של ניסיון, איכות, מקצועיות, וכן על פי פרמטרים של סגנון ויצירתיות. כל בית עסק יכול וצריך לבחור סטודיו שיתאים לו בהתאם להצעות שהוא מקבל ולרעיונות שהסטודיו מציע, בצורה כזו הוא יכול לבצע את הבחירה הטובה ביותר עבורו. ​