תאורת לד

בשנים האחרונות, אנחנו יכולים לראות יותר ויותר אנשים, הן מהמגזר הפרטי והן מהמגזר הציבורי והעסקי בוחרים לעבור מתאורת ליבון לתאורת לד, כלומר, הם בוחרים לזנוח את הנורות הישנות הקלאסיות ולעבור להשתמש בנורות לד.

תאורת לד נחשבת בעיניי רבים, תאורה הרבה יותר אפקטיבית, הרבה יותר טובה ובטוח, כמו כון היא נחשבת לתאורה הרבה יותר עמידה אשר ידידותית יותר לסביבה. זו הסיבה שלא מעט גורמים בוחרים לעבור ולהשתמש בתאורה מסוג זה על חשבון אמצעי תאורה אחרים, מסורתיים.

צריך לומר שהשינוי הוא לא קטן, מדובר על שינוי חד שלא מעט עיריות, כולל בישראל, מבצעים ובמקרים מסוימים אף מחייבת גורמים שונים לבצע, מתוך הכרה שמדובר בשינוי שהוא טוב לסביבה, ובעיקר מספק לנו אפשרות ליהנות מתאורה הרבה יותר אפקטיבית ופרקטית לטווח הארוך.

תאורת לד

תאורת לד נחשבת לתאורה חסכנית, שכן היא צורכת הרבה פחות חשמל, היא מבזבזת רבה פחות משאבים וכתוצאה מכך אנחנו משלמים הרבה פחות כסף. השימוש בתאורה זו הפך נפוץ מאוד בעולם, בין היתר בזכות העובדה שמדובר בתאורה שהיא פשוט יותר משתלמת. אם ניקח למשל עסק שאמור להשתמש בחשמל 24 ביממה, אז מן הסתם, עדיף לו להשתמש בתאורת לד שמבזבזת הרבה פחות חשמל ועולה הרבה פחות, מאשר בתאורה שמחייבת אותנו ללא מעט הוצאות, גם אם מדובר בתאורה שנחשבת מסורתית ובמשך שנים השתמשנו בה.

חשוב להדגיש, אם אנחנו בוחרים להשתמש בתאורת לד, אנחנו צריכים לעשות את זה בצורה פרקטית ונכונה. אנחנו צריכים לבחון היכן אנחנו יכולים ואמורים להציב את הנורות, אנחנו צריכים לבחון מה מתרחש במקום על מנת לדעת שהתאורה אכן מתאימה לצרכים שלנו. אין טעם להתקין תאורת לד חסכונית במקום בו אנחנו לא משתמשים כלל בתאורה או לחילופין, לעיתים נורה אחת בזמן שאנחנו זקוקים ליותר.

נקודה חשובה שאנחנו צריכים לזכור, שימוש בתאורת לד מתבצע רק אחרי תכנון והקמת כל מערכת החשמל במקום. אם לא נתכן את המערכת בצורה חכמה אנחנו לא נדע היכן עלינו להתקין את התאורה ואז נידרש לבצע שינויים בתכנון המקום בעתיד.