עורך דין פינוי בינוי – לשם מה אנחנו צריכים אותו

אחד הפרויקטים המהותיים והגדולים ביותר שנערכים בתחומי הנדל"ן, הוא פרויקט פינוי בינוי. מדובר בפרויקט שמתבצע היום בלא מעט ערים ברחבי הארץ. הרעיון הוא פשוט, לקחת מבנים ישנים שאינם מתאימים עוד למציאות של ימינו, מבנים שאין טעם לשפץ אותם, לפנות מהם את הדיירים, להרוס את המבנה, להקים עליו מבנה חדש, מודרני, אשר אותו יאכלסו גם דיירים ישנים וגם דיירים חדשים.

מאחר ומדובר בפרויקט משמעותי, פרויקט עם מספר שלבים, כזה שלוקח כמה שנים טובות בשביל לבצע אותו, הרי שיש צורך בשילוב של אנשי מקצוע שונים. בין היתר, זה מחייב גם שילוב של עורכי דין.

עורך דין פינוי בינוי יכול להשתלב בפרויקט בשני הצדדים שלו. קרי, הוא יכול לייצג את הדיירים בכל התהליך, מהשלב בו הם מקבלים הצעה של קבלנים ועד השלב בו הם אמורים לקבל את המפתח לדירה (כלומר, גם אחרי שהחוזה נחתם הרי שעורך דין אמור לייצג אותם), וכן הוא יכול לייצג את הקבלנים שאחראים על הפרויקט, בין אם זה מול הרשויות, מול הדיירים ומול כל גורם אחר שקשור לפרויקט.

מדוע חשוב לקחת עורך דין מנוסה

כאמור, מדובר בפרויקט לא פשוט, פרויקט שמכיל אינספור פרטים וסעיפים, פרויקט שצריך להתבצע מול גורמים שונים, כאשר מול כל אחד מהגורמים יש להתייחס בצורה אחרת לתהליך, לחוקים, סעיפים ולעוד אינספור דברים קטנים וגדולים. לכן, אנחנו צריכים לשכור עורך דין שידע לבצע את העבודה שלו על הצד הטוב ביותר, ביעילות, מקצועיות ותוך עמידה בלוח זמנים קפדני.

עורך דין פינוי בינוי, ידע לקדם את התהליכים מול הגורמים שאמורים לנהל את התהליך, הוא ידע לעמוד ולייצג את האינטרסים של הלקוחות שלו, בין אם הם הדיירים שאמורים להתפנות מהמבנה, לקבל מבנה חלופי זמני ולאחר מכן לקבל מבנה קבע בבניין החדש, ובין אם מדובר בקבלנים או באנשי מקצוע אחרים שמנהלים את הפרויקט.

חשוב להדגיש, בדרך כלל, באופן טבעי, לא מדובר בעורך דין אחד אלא בצוות משפטי גדול שעומד לצד הלקוחות שלו.