עורכת דין מייצגת לענייני דיני עבודה

אחד הנושאים שהכי קרובים אלינו באופן אישי, אף על פי שאנחנו לא בהכרח מתייחסים אליו, בוודאי לא באופן יומיומי, אלה דיני עבודה. כל אחד מאיתנו עובד, בין אם כשכיר ובין אם כעצמאי, ולא פעם אנחנו מוצאים את עצמנו מתמודדים עם מצבים שונים שיש להם השפעה עלינו כך או אחרת, השפעה שמחייבת התערבות משפטית מסוימת.

התחום המשפטי שמתעסק בכל מה שקשור ליחסי עובד-מעסיק או עובד עצמאי ולקוח, אלה דיני עבודה. דינים אלו מגדירים את הקשר והיחסים בין הצדדים, הם קובעים כללים מסוימים לקשר הזה, מה מותר ומה אסור, מה חייב המעסיק ומה חייב העובד וכן הלאה.

עו"ד לענייני עבודה

הבעיה מתחילה כשיש ערעור על הקשר הזה, יש ניסיון לאתגר אותם ולא תמיד באופן חכם וסביר. כך למשל, אנחנו יכולים לראות במקרים בהם מעסיקים מבקשים להרעות את תנאי העובדים שלהם, במקרים בהם המעסיקים אינם מקיימים את מה שהבטיחו או אינם עומדים בחוקים ובתקנות שקבעה המדינה, וגם להיפך, מצבים בהם העובדים אינם עובדים בכללים ופוגעים במקום העבודה ובמעסיק.

ברגע שהעניין הופך משפטי, אז מן הסתם נכנסים לעניין עורכי דין, כאלה שמתמחים בכל מה שקשור לדיני עבודה. מדובר על עורכי דין שמכירים את הנושא היטב, מתמחים בו ויכולים לייצג את אחד הצדדים במשפט. צריך לומר, בדרך כלל אנחנו מסתכלים על דיני עבודה מהצד של העובד שנפגע, אך יש גם את הצד של המעסיק, לא פעם גם הוא נפגע ועורך דין צריך מן הסתם, לייצג את האינטרס שלו ולהגן עליו.

לשמחתנו יש מספיק עורכי ועורכות דין שמתמחים בדיני עבודה, הם יודעים בדיוק כיצד לייצג את הלקוחות שלהם, הם מכירים פסיקות ותקדימים, הם יודעים כיצד לנהל משא ומתן מטעם הלקוחות שלהם, יודעים מה להציג בפני השופט וכיצד ועוד.

מן הסתם, במקרים רבים מעסיקים ישתמשו בעורכי דין הרבה יותר יוקרתיים מאשר העובדים שלהם, אך אין זה מבטיח דבר, שכן החוקים מאוד ברורים ומערכת המשפט איננה קובעת מי צודק על פי עורכי הדין של הצדדים אלא על פי הצדק.