תאורה למטבח – לבחור את התאורה הנכונה

אין ספק שהמטבח הוא הלב של הבית, אין ספק שזה המקום בו אנחנו מבלים לא מעט זמן וסביר להניח שזה המקום בו אנחנו מבלים בעיקר בשביל לעבוד. בין אם זה לבשל, לאפות, לטגן או כל דבר אחר שקשור לבישול.

לפיכך, אנחנו צריכים שהמקום יכיל את כל התנאים הנדרשים עבורנו בשביל שנוכל לבצע את העבודה שלנו ברמה הגבוהה ביותר ובתנאים הטובים ביותר. אנחנו צריכים משטחי עבודה איכותיים, אנחנו צריכים פתרונות אחסון ברמה גבוהה, המטבח צריך להיות מרווח ונוח, הוא צריך להיות מקום שנעים להיות בו, מקום בו יש תחלופת אוויר ועוד.

כמו כן, המטבח שלנו תאורה מספיק חזקה וטובה בשביל שנוכל לעבוד בצורה פרקטית, בשביל שנוכל ליהנות מתנאי עבודה טובים, נוכל לראות כל מה שאנחנו עושים ולבצע את העבודה שלנו בהתאם.

בחירת גופי תאורה למטבח מתבצעת על פי תנאים שונים. אנחנו לא אמורים לבחור גופי תאורה רק על בסיס מה שנראה לנו יפה או מה שנראה לנו מתאים למקום, לשם כך יש מספיק דברים שיכולים להשפיע עלינו. אלא, אנחנו צריכים לבחור גופי תאורה למטבח בהתאם לגודל השטח, בהתאם למקורות התאורה השונים שאנחנו יכולים ליהנות מהם, בהתאם למבנה ולחלוקה שלו.

כיצד בוחרים גופי תאורה בצורה נכונה

על מנת לבחור גופי תאורה למטבח, יש לבחון את המבנה של המקום, ולהתייחס לשאלה כמה תאורה אנחנו צריכים וכן כמה תאורה נכנסת למקום מבחוץ. מצד אחד, אנחנו נרצה שהמקום יהיה מואר באופן מלא, מצד שני, אנחנו לא נרצה להיות מסנוורים. לא נרצה שהתאורה תפריע לנו לתפקד לבצע את עבודתנו בצורה טובה ונוחה.

חשוב להקפיד על גופי תאורה שיכולים להשתלב עם הפריטים השונים שאנחנו בוחרים להתקין במטבח, בין אם מדובר בבסיס של המטבח, קרי ארונות מטבח ואלמנטים אחרים, ובין אם מדובר באלמנטים אחרים שמעצבים את המקום ואנחנו בוחרים להשתמש בהם לצרכים שונים.

לפני סיום נדגיש, כל החלטה שלנו יכולה להתבצע בעזרת תוכנות הדמייה וכלים אחרים שיכולים לעזור לנו בנושא, על מנת שנקבל את ההחלטה הכי טובה עבורנו.