אי למטבח

לא מעט אנשים אשר מגיעים לאנשי המקצוע הרלוונטיים עבור תכנון מטבח בכדי לתכנן את המטבח בביתם הפרטי, מעוניינים לשלב אי במטבח. אי במטבח הוא הדבר הנחשק ביותר כיום במטבחים ולכן, לא מעט אנשים אינם מוותרים על האי במטבח גם אם החלל המיועד עבור המטבח שלהם איננו גדול מדי. מעבר לעובדה שהאי במטבח יוצר מראה מושלם בכל מטבח, הוא ללא ספק פונקציונאלי מאוד. בכדי לשלב אי במטבח, יש לתכנן זאת בצורה הנכונה והטובה ביותר לחלל המיועד עבור המטבח.

אי למטבח

מהו אי למטבח

אי למטבח, כמו זה שתוכלו למצוא בעמוד זה,  הוא יחידה נפרדת מהמטבח המוצבת במרכז המטבח. יחידה זו לרוב תהיה עשויה משיש או מעץ. מטרתו של האי למטבח הוא להוות משטח עבודה עבור כל אדם המעוניין לעבוד במטבח, לשמש כמקום שבו ניתן לאחסן דברים שונים הקשורים למטבח וכן, לשמש לארוחות המהירות של היום. אי למטבח קרוי כך מכיוון שהוא מוצב באמצע המטבח כיחידה נפרדת ממנו, ממש כמו אי. אלא במקום המים אשר מצויים סביב אי, ישנו מרחב תנועה סביבו המאפשר לכל אדם להתנהל בצורה הטובה ביותר במטבח, למרות הצבתו של האי בו. יצירת אי במטבחים מהווה כיום עיצוב חדשני ויוקרתי עבור כל סוג וסגנון של מטבח. ככל שהאי איכותי יוצר ומעוצב בצורה הטובה ביותר, כך הוא ישתלב באופן הרמוני במטבח ויממש את מטרתו כראוי.

כיצד משלבים נכון אי במטבח

חשוב מאוד לדעת שתכנון אי למטבח הוא נחלתם של אנשי המקצוע הטובים ביותר בעיצוב ותכנון מטבחים בלבד. מכיוון שהאי חייב להיות פרקטי ויעיל מחד ומאידך, הוא חייב להשתלב בחלל המטבח בצורה האידאלי מבחינה דקורטיבית וכמובן שגם הוא חייב לתפוס את המקום הרלוונטי והנכון לו בחלל המטבח, הרי שיש צורך שאנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום יבחנו את החלל הרלוונטי עבור מטבח בביתך. לאחר מכן, אנשי המקצוע ינהלו אתך שיחה בנוגע לרצונך, לצרכיך ולאופן שבו אתה מעוניין שהמטבח והאי שבמטבח יעוצבו. בתום שיחה זו, יבנו אנשי המקצוע תוכנית מסודרת לגבי אופן עיצוב המטבח ושילוב האי שבו, בהתאם לצרכים ולמטרות אשר הוגדרו מראש, בהתאם לפונקציונאליות של האי ובהתאם לסגנון העיצוב הנבחר כולו.