מדרסים – כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול

המדרסים נכנסו אל חיינו כבר במאות הקודמות אולם למעשה בשלבים אלו היו עדיין בגדר מותרות ולא כולם יכולים היו ליהנות מהם. המדרסים שעוצבו במאות הקודמות היו מתוכננים באופן אישי עבור האדם שבשבילו יוצרו כך שהאורתופד היה עמל רבות על התאמת המדרס האידאלי על פי כף הרגל של המטופל.

גם כיום מתאימים את המדרסים לכפות הרגליים של המטופלים אולם הודות לטכנולוגיות המתקדמות שפותחו בתחום, הכנת המדרס מתבצעת בצורה מדויקת הרבה יותר, המתאימה בדיוק לצרכים האישיים של האדם, למבנה הייחודי של כף הרגל שלו ולאורח החיים המייחד אותו. יחד עם זאת, לא תמיד מתאימים מדרסים וישנם מקרים בהם יש צורך בפגישה עם אורתופד על מנת לוודא שהמדרסים הם המענה הנכון.

מדרסים בחנות אורטופדיה

מתי יש צורך במדרסים?

ריצה ממושכת/ סדירה

אם אתם נוהגים לרוץ באופן סדיר ומספר הקילומטרים שאתם רצים עולה משבוע לשבוע או מחודש לחודש, רצוי להגיע אל האורתופד בשלב מסוים על מנת לבדוק שהעצמות, הסחוס, הברכיים והמפרקים האחרים – כולם מתפקדים בצורה הטובה ביותר. ריצה מהווה את אחת הפעילויות המעמיסות יותר מכל על הגוף ולכן מצריכה מעקב אישי של הרץ אחר הבריאות שלו

קיום פעילות גופנית

כל פעילות גופנית המערבת את הרגליים יכולה להוות זרז או לפגוע ביציבה הבריאה והנכונה. אם יש לכם במשפחה נטייה לבעיות ביציבה ואתם מבצעים פעילות גופנית סדירה, כדאי ביותר לבדוק את בריאות כף הרגל שלכם אצל אורתופד מוסמך ולוודא שאין לכם נטייה לפתח בעיות עתידיות.

רכיבה על אופניים

רכיבה על אופניים מעמיסה על כף הרגל לחצים שונים העלולים להתפתח לידי דלקת. אם אתם רוצים להמשיך לרכוב על האופניים בצורה בריאה, חשוב להגיע אל האורתופד על מנת לבצע בדיקה תקופתית של בריאות הרגל ולשלול מצב של צורך במדרסים או בכל מענה אחר.

מבנה מעוות של המפרקים

אם המפרקים שלכם נוטים לכיוון מעוות, ייתכן והגיע הזמן לשקול את הצורך במדרסים. מדרסים מתאימים לבעלי מפרקים מעוותים והתאמה של מדרסים בחנות אורטופדיה בזמן יכולה למנוע התפתחותן של דלקות קשות בעתיד.