צריכת דיו למדפסת – איך מתמודדים עם הצריכה בצורה נכונה

כשאנחנו רוכשים מדפסת לבית או לעסק, על פניו העלות העיקרית היא של המוצר, קרי עלות המדפסת. אך מהר מאוד אנחנו מגלים שזה לא בדיוק כך. ועם הזמן ייתכן מאוד שעלות הדיו תעלה על ההשקעה שלנו במדפסת עצמה.

צריך לזכור, עלות מדפסת היא חד פעמית, גם אם היא עולה מאות שקלים, עדיין אחרי שרכשנו אותה, לא נצטרך עוד לשלם עליה. מה עוד שהיום אנחנו יכולים למצוא מדפסות במחירים מאוד זולים ונוחים, הן בזכות מגוון רחב של חברות, דגמים וכן של חנויות אשר מוכרות מדפסות מסוגים שונים, חדשות, יותר או פחות.

לעומת זאת, צריכת דיו למדפסת היא דבר משתנה, וזה יכול להשפיע על עלות אחזקת המדפסת לאורך זמן. אם נניח אנחנו צריכים לקנות דיו כל חודש או חודשיים (תלוי בפרמטרים שונים כפי שנוכל לראות בהמשך), אזי שעם הזמן, רכישת דיו תהיה עסק הרבה יותר יקר מבחינתנו. אנחנו נגלה שההשקעה בדיו היא גבוהה לאין שיעור מההשקעה במדפסת עצמה.

חשוב להדגיש כאן עוד נקודה, חברות רבות מבינות זאת, יש מי שמבקש לצמצם את העלויות ויוצרות מדפסות חסכוניות יותר, לעומת זאת יש חברות שמעדיפות למכור מדפסות במחירים נמוכים, בזמן שהדיו עצמו הוא יקר, כך הן מחזיקות לעצמן את ההשקעה.

מה משפיע על צריכת הדיו

רמה של צריכת דיו למדפסת נקבעת, כאמור, על פי פרמטרים שונים:

ראשית, אופי השימוש במדפסת. סביר להניח שבשימוש עסקי נידרש לצריכה גבוהה יותר, עם זאת זה משתנה בין עסק לעסק. מצד שני, ייתכן שמדפסת אשר משרתת בית עם הורים וילדים שלומדים במסגרות שונות, צורכת הרבה יותר דיו מעסק קטן שלא עושה שימוש ניכר במדפסת.

שנית, סוג ההדפסה, סוג הדיו. עד כמה המדפסת מדפיסה בצורה ברורה, חדה, מהירה. ייתכן מאוד שנוכל לצמצם את הכמות בעזרת הדפסה אפקטיבית וטובה.

שלישית, שימוש בכלים אחרים. אם אפשר להיעזר בכלים אופטימאליים אחרים, דיגיטליים, אזי שניתן לצמצם באופן מהותי את הצריכה.

איך קונים דיו שישמש אותנו לצריכה נכונה

הדבר החשוב ביותר שעלינו לעשות זה לקנות דיו מקורי ומלא. זה לא יהיה נכון לקנות דיו לא מקורי, כלומר לא של החברה וכן דיו לא מלא או ממוחזר. אלה עלולים לגרום נזק למדפסת וכן, הם עלולים לגרום לכך שבסופו של דבר אנחנו נצרך יותר דיו למרות שהשימוש בו יהיה פחות אפקטיבי.

דבר נוסף שעלינו לעשות זה להפחית את האופטימאליות של ההדפסה. על פניו זה אולי נשמע מוזר, אך אם אנחנו נקטין את המצב האופטימאלי, ייתכן מאוד שאנחנו נוכל להשתמש בפחות דיו וכך למעשה נוכל ליהנות מצריכה הרבה יותר גבוהה.

דבר אחרון, יש לתחזק את המדפסת על מנת שתעבוד בצורה נכונה והדיו לא יתבזבז לחינם.