שיפור מהירות אתרי וורדפרס

מהירות הגלישה ומהירות טעינת האתרים הופכים להיות הדברים האקוטיים ביותר הן מבחינת גוגל ובעיקר מבחינתם של הגולשים.

כדי לעמוד בקצב, יש לבצע אופטימיזציה של אתר וורדפרס. המסלול כולל כמה שלבי עבודה באתר ובשרתי האחסון, שלאחריהם יש שיפור משמעותי מאד במהירויות.

שיפור מהירות אתרי וורדפרס

בצעו שינוי במיקום תיקיית התמונות (Uploads Folder)

בצעו פעולה של העברת תיקיית התמונות לסאב – דומיין, תיקיה זו ממוקמת מחוץ לתיקיה הראשית של וורדפרס ואינה משויכת לדומיין של האתר. כך נוצרת סיטואציה שהצפייה בתמונות מתבצעת מדומיין אחר שאינו משפיע על הפעילות באתר, לכן זמן טעינת האתר מתקצר.

תמונות

זמן הורדת התמונות הכבדות מאיט את קצב העבודה ולכן מומלץ טרם העלאת התמונות לאתר, לפתוח אותן בפוטושופ, לשמור אותן באיכות פחותה ולאחר מכן לדחוס אותן. כדי לצמצם את הקריאות לשרת, כדאי לאחד תמונות ולהמיר תמונות ל base 64 .

אופטימיזציה למסד הנתונים

תוכנת וורדפרס שומרת אין ספור קבצי מידע שהם מיותרים. כל טקסט שהוא לא נחוץ מכביד על האתר ולכן חשוב לנקות זאת. טרם ביצוע הפעולה כדאי לבצע גיבוי. . לאחר מכן מומלץ להשתמש בפלאג-אין ששמוwp-optimize אשר מסיר קבצים מיותרים שאין בהם שימוש.

 דחיסת GZIP בשרת

פעולת דחיסת הקבצים יוצרת לאתר משקל קל הרבה יותר והתוצאה הישירה מכך היא טעינת האתר בזמן קצר הרבה יותר. מאחורי הקלעים, הדפדפן פורס את הקבצים המכווצים וכך הקבצים עוברים למעשה מהשרת לדפדפן בפעולה קצרה ויעילה.

שימוש Cache הפנימי של הדפדפן

Leverage Browser Caching זוכר את הקבצים מהגלישה האחרונה ולכן לא יוצר קריאה חדשה לשרת אלא משתמש בידע הקיים אצלו. החיסכון בקריאות החוזרות לשרת, מגביר את מהירות השימוש באתר וורדפרס.

איחוד ודחיסה של קבצי Javascript ו CSS

במקום להשתמש בשני קבצים נפרדים, רכזו אותם לקובץ אחד שמשקלו קל הרבה יותר, כמות הקריאות לשרת תצומצם משמעותית. אפשר להיעזר בתוסף Better WordPress Minify שמבצע גם את שינוי מיקום טעינת הסקריפטים דרכו או לחילופין לצמצם את היקפם ומשקלם של קבצי ה – html

הסרת etags

פעולה זו מונעת מהדפדפן לבצע ולידציה לקבצים. הוא ישתמש בקובץ הוראות אחר ויקטין את העומס על המערכת.

הורדת Query Strings מהקבצים הסטטיים

קידוד הפרמטרים בשמות קבצים של תמונות, css או java המכילים סימנים כמו & או? והוספת הסיומת – functions.php, תיצור שיפור ניכר במהירויות הגלישה באתר.

תנו אישור לביצוע Keep Alive Connection

השרת מבקש מדי פעם את אישורכם להורדת הקבצים. אשרו זאת כך שהפעולה תתבצע באופן אוטומטי ללא אישור חדש בכל פעם, כדי לקצר את ההתנהלות עם השרת.

תוספים שאין בהם צורך – עדיף שיוסרו

קיומם של תוספים רבים על האתר יוצר גם קודים רבים ומיותרים. אם התוסף נמצא בשימוש, השאירו אותו אך אם מדובר בתוסף מיותר, עדיף להסיר אותו מהעמוד הרלוונטי, וכך השטח יהיה נקי מקודים שרק מכבידים עליו.

JAVASCRIPTCOPY

רצוי להוסיף את קוד functions.php לקובץ ולבצע קידוד של הפרמטרים שלהם בכתובת האתר. בנוסף לכך, כדאי לבטל את נחיצותם של Query Strings .

עיכוב פריסת Javascript

קבצי javascript מעכבים את הטעינה כיוון שהם נמצאים ברוב עמודי האתר. הדפדפן באופן סיסטמטי עובר על הקוד ונתקל בקריאה לסקריפט, כל קריאה כזו מעכבת את הטעינה. הבעיה היא שהעיכוב הוא בעיקר בראיית התכנים לכן חשוב שבשלב הראשון יעלו כל התכנים ושאר אלמנטים בשלב השני כיוון שהם מהותיים פחות  עבור הגולש.

 שגיאות מסוג 404

כל פעולה טכנית היוצרת שגיאות מסוג 404 יוצרת עיכוב גדול בתעבורת הנתונים. לכן יש לתכנן מראש על הפעולות המבוצעות באתר, כדי לא להגיע לשגיאות הללו.

מכלול של כל הפעולות הללו, יאפשרו טעינה מהירה וגלישה מהירה באתר וורדפרס. בהצלחה !

למידע נוסף בנושא, לחצו כאן.