איך אפשר להפוך רכישת תפילין לחוויה?

איך אפשר להפוך רכישת תפילין לחוויה?

רוצים לרכוש תפילין לבר המצווה של הבן? מדוע לא להפוך את הרכישה לחוויה? מפעלים לייצור תפילין, מאפשרים לערוך סיור לקבוצות תלמידים, או למשפחות שרכשו תפילין עבור נער הבר מצווה. אחד מהמפעלים שתוכלו לערוך בהם סיור, הוא מפעל לייצור תפילין "אחוזת הקודש". בסיור, לומדים בצורה חווייתית כיצד מכינים את הקלף ובתי התפילין, ואף מתנסים בהתנסות חווייתית.

אילו קבוצות סיירו במפעל שלנו?

במרכז המבקרים של מפעל לייצור תפילין של אחוזת הקודש, סיירו קבוצות רבות מכובדות. ביניהם, בתי ספר, סטודנטים, תיירים וועדי עובדים של משרדי ממשלה, קופות חולים, ועוד. בין הבאים למרכז המבקרים, אפשר למצוא גם משפחות המחפשות מפעל איכותי עבור רכישת תפילין לילד בר המצווה. במהלך הסיור, לומדות המשפחות כיצד מייצרים תפילין, והופכות לשותפות בתהליך הכנת התפילין.

מה כולל הסיור ב"אחוזת הקודש"?

הסיור ב"אחוזת הקודש", כולל הסבר על תהליך הכנת התפילין, צפייה בסרטון, וסדנת התנסות. בסיור, ישמעו המשתתפים על ההיסטוריה של המפעל.

פגישה עם סופר סת"ם- עיקר הלימוד בסיור ב"אחוזת הקודש", נעשה באמצעות פגישה עם סופר סת"ם ירא שמים ומקצועי. בפגישה, תלמדו על כל שלבי הכנת התפילין. כיצד מכינים את הקלף? כיצד מכינים בתי תפילין מעור? כיצד מכינים דיו? כיצד טובלים נוצה בדיו, וכותבים על הקלף?

מצגת על הכנת התפילין- אי אפשר להראות את כל תהליך הייצור במהלך הסיור. לכן, יצפו המבקרים במצגת מיוחדת, בה מוסבר היטב תהליך הכנת התפילין.

קצת רקע על מפעל "אחוזת הקודש" לייצור תפילין.

את המפעל לייצור תפילין "אחוזת הקודש", הקים הרב אלירן חקשור. הרב הוסמך בידי הרב אלירן אליטוב שליט"א, והרב אליהו זקוצ"ל. מפעל "אחוזת הקודש", קיבל את ברכתם של רבנים אלו. המפעל, הוקם בברכתו של הרב אליהו זקוצ"ל.

הילד מוזמן להיות שותף בהכנת התפילין.

במפעל "אחוזת הקודש", הופכים את הילד לשותף ביצור התפילין. מזמינים את הילד לבוא לסיור הכרות עם המכשור המיוחד לייצור תפילין. במפעל, מזמינים את הילד לביקור מיוחד, בו הוא מכניס את הקלפים אל הבתים בתוך התפילין. ילד בר המצווה, מקבל במהלך סיור ההכנה לרכישת התפילין, יחס אישי מצוות המפעל.

הסיור במפעל- הזדמנות להכיר מוצרי סת"ם נוספים.

הסיור במפעל, הינו הזדמנות לילד ובני משפחתו, להכיר סוגים נוספים של מוצרי סת"ם.

מזוזות- אמנם, לקראת בר המצווה רוכשים תפילין. אך, הסיור במפעל, יכול להיות הזדמנות טובה ללמוד כיצד מייצרים קלפי מזוזות, וכיצד מכניסים את הקלפים אל בתי המזוזות.

ספרי תורה – כיצד מכינים ספרי תורה? כיצד מעבדים את עור הבהמה לצורך כתיבת ספרי תורה?

רוצים לבדוק את המזוזות של הבית? חשוב מאוד, לבדוק מדי פעם תפילין ומזוזות. תוכלו להביא אתכם לבדיקה את המזוזות בדלתות הבית, ותפילין של שאר בני המשפחה. הבדיקה תיערך במקום, על ידי סופר סת"ם מקצועי.

היכן נמצא המפעל?

מפעל "אחוזת הקודש", נמצא בגבעת זאב, קרוב מאוד לירושלים. למעשה, המפעל הפך לשם מותג של תפילין ומוצרי סת"ם בעולם היהודי. קהילות יהודיות מחו"ל, קונות מהמפעל ערכות תפילין, סידורים וכיפות לנערי בר המצווה של הקהילה. מפעל "אחוזת הקודש", מוכר ספרי תורה עבור בתי כנסת מרחבי העולם.

ניתן לרכוש מזכרות בתום הסיור.

נהניתם בסיור? תוכלו לרכוש מזכרות מחנות המזכרות שבמפעל. בחנות, מוכרים מוצרי סת"ם, לצד מוצרי יודאיקה. תוכלו לבחור בחנות, ברכונים לשמחת בר המצווה, ותיק תפילין מהודר.

רוצים חבילת בר מצווה? אם חסר לכם כיפות, תוכלו לקנות בחנות. ב"אחוזת הקודש,, מוכרים חבילות בר מצווה ייחודיות, הכוללות גם סידור וכיפה, בנוסף לתפילין המהודרות.​