כיצד מבצעים איתור נזילות סמויות ללא הרס המבנה

נזילה היא תוצאה של סדק או פגם בתוך השרשרת הארוכה שתפקידה להביא אלינו את המים, באופן תקין, אל תוך בית המגורים שלנו על מנת שנוכל לעשות בהם שימושים כאלו ואחרים ולהוציא אותם, לאחר שהתלכלכו לעבר הביוב.
נזילה עלולה להתרחש מכל מיני סיבות. נזילה היא מסוג התקלות שיכולות להביא להידרדרות משמעותית לאורך זמן. מכיוון שמים הם לא חומר בו ניתן לשלוט, לא פעם אנו עלולים למצוא את עצמנו צריכים להתמודד עם נזילה משמעותית של מים המביאה לנזקים ברכוש ויכולה לפגוע בתשתיות של הבית.

על כן, כאשר אתם מתחילים לחשוד בכך שמתרחשת נזילה בנקודה זו או אחרת, ההמלצה שלנו תהיה תמיד לא להסס אלא לפנות במהירות לגורם מקצועי שיוכל לתת מענה נכון על מנת שזה יביא לתיקון התקלה.

מה מייחד נזילה סמויה

נזילה סמויה, כשמה כן היא. מדובר על נזילה אותה אנחנו לא יכולים לראות ככה סתם. ישנם מקרים רבים בהם מתרחשות נזילות גלויות. תופעה מהסוג הזה יכולה להיות ליד השירותים, במידה ונקווים שם מים לא רצויים, התופעה יכולה כמובן להופיע גם בצינורות שמתחת לכיור, למעשה התופעה עלולה להיות בכל מקום בו מתחברים כמה צינורות ביחד.

נזילה סמויה לעומת זאת, שוב, כשמה כן היא, זו נזילה המתרחשת במקום בו אנחנו לא יכולים לאתר את הנזילה בקלות. התשתיות בבתים של כולנו למעשה ממוקמים מאחורי הקירות. הדבר נכון גם כאשר מדובר על כבלים המאריכים חשמל, הדבר נכון על אחת כמה וכמה כאשר אנחנו מדברים על הצנרת.

נזילה סמויה מתרחשת כאשר יש פגם באותה צנרת במקום בו אנחנו לא יכולים לראות את זה. החשד עלול לעלות כאשר אתם מבחינים בכתם כהה על הקיר, אולי רטיבות קלה למגע יד, אולי חשבון המים שלכם גדל באופן חסר תקדים לפתע ולא ידעתם בדיוק מאיפה זה בא.

כיצד מבצעים איתור נזילות

על מנת לבצע איתור נזילות בנקודה בה אנחנו חושדים שיש נזילה, אבל כמובן אנחנו לא רוצים להרוס את כל הקיר כדי לגלות שאין מאחוריו דבר. אנחנו יכולים היום, באמצעות הטכנולוגיה לבצע איתור נזילות הנשען על מצלמה טרמית.
מדובר על מצלמה ייחודית המאפשרת לנו למעשה כאילו 'לראות מבעד לקיר'. על ידי ייצור אבחנה בין קור לחום המצלמה יכולה להגיד היכן בדיוק מתרחשת הנזילה.

כך, על ידי איתור נזילות במצלמה טרמית ניתן להגיד היכן היא בדיוק וכך לעשות את הטיפול הנדרש במינימום נזק לרכוש.

מדוע חשוב לבצע איתור נזילות בזמן

כאמור, נזילה היא מסוג התקלות שנוהגות להפוך דרמטיות עם הזמן. לכן, חשוב לא להזניח דבר ולקרוא לאיש מקצוע שיבצע איתור נזילות מקצועי על מנת שתוכלו יחד עם בעל המקצוע לטפל בבעיה במהירות.