איך עיצוב החנות משפיע על המכירות?

בלימודי מסחר ושיווק, מלמדים לא פעם את התלמידים כיצד הסביבה משפיעה על היכולת לייצר חווית קנייה עבור הלקוח וכיצד היא עוזרת לשווק מוצרים ושירותים בהתאם למה שהעסק מעוניין להציע ללקוחות שלו.

למשל, אם אנחנו מעוניינים לפתוח מסעדה, אז חשוב להשקיע לא רק בתפריט, במנות וחומרי הגלם שיוצרים אותן, או בצוות שינהל את המקום וישרת את הלקוח, אלא גם צריך לעצב את המקום בצורה כזו שיהיה נעים ללקוחות לסעוד במקום. אחרת הם לא ירצו להגיע ובוודאי שלא לחזור אליו שנית.

איך יוצרים חווית קנייה נכונה ללקוח

כל זה כמובן גם נכון בכל מה שקשור לתחום של עיצוב חנויות. אם אנחנו מעוניינים לפתוח חנות כזו או אחרת, ולשווק מוצרים מסוגים שונים אזי שעלינו להזמין מעצבי חנויות שיעזרו לנו לעצב את המקום ובהתאם לכך נוכל לייצר ללקוחות שלנו חווית קנייה מותאמת.

מעצבי חנויות ידעו לאפיין את הצרכים שלנו על פי המוצרים והשירותים שאנחנו מבקשים לשווק, על פי סוג הקהל שאמור להגיע אל החנות, על פי הסביבה וכן על פי התנאים שעומדים לרשותנו. הם ישתמשו בכל הכלים והמידע שעומד לרשותם על מנת לעצב לנו חנות שתתאים לצרכים שלנו. כך נוכל לייצר חווית קנייה ללקוחות שמגיעים אלינו.

איך מעצבים חנות בצורה נכונה

הרעיון אותו אמורים מעצבי חנויות ליישם הוא מאוד פשוט. לגרום ללקוח שנכנס לחנות, לרצות ולהסתובב, למצוא את מה שהוא מחפש ודברים אחרים שאנחנו מציעים לו, ולהגיע אל הקופות ולבצע את הרכישה בצורה פשוטה וקלה. כל התהליך אמור להיות קל, נוח, יעיל ומהיר.

לשם כך, אנחנו צריכים לעצב את המקום באופן כזה שיהיה נוח ללקוח להסתובב בין המדפים השונים, בין החלקים השונים של החנות, להגיע מאזור אחד לאזור שני בלי שום בעיה, לאסוף את הפריטים השונים בצורה נוחה ולהגיע איתם אל הקופה.

מעבר לכך, מעצבי חנויות צריכים גם לחשוב, כיצד הלקוחות יכולים להיכנס ולצאת מהחנות בצורה נוחה, איך יוצרים עבורם מעבר נוח מהחנות אל החנייה וכן כיצד הם יכולים להגיע אל כל מוצר בצורה פשוטה. מעבר לכך, הם צריכים לדאוג שהחנות גם תהווה סביבת עבודה נוחה לעובדים, בשביל שאלו יוכלו לייצר סביבת קנייה נוחה ללקוחות.

טיפים לעיצוב חנות בצורה נכונה

ראשית, אנחנו צריכים לדאוג שהחנות תהיה מרווחת ויהיה נוח לעבור מחלק לחלק בלי שום בעיה, בלי להיתקל בפריטים שונים וכמובן בלי שהלקוחות ייתקלו אחד בשני. כך יהיה להם נוח להסתובב במקום בצורה יעילה.

שנית, המדפים צריכים להיות בגובה העיניים. אנחנו לא צריכים לגרום ללקוחות לעבוד. להיפך, הכל צריך להיות נגיש וזמין, באופן כזה שכל לקוח יוכל לגשת אל המוצר אותו הוא לקנות, למצוא, ולהוסיף אותו לעגלה.

שלישית, חשוב שהלקוחות יוכלו לדעת בדיוק איפה כל מוצר נמצא, לזהות אותו בקלות, בין אם מדובר במוצרים שהם מחפשים ובין אם מדובר במוצרים מזדמנים על הדרך.