מלונות ללינה מסורתית ביפן

כל נסיעה ליפן היא סוג של חוויה תרבותית ייחודית שאין כדוגמתה. בין אם מדובר בסוג המזון שניתן למצוא שם, בטקסים השונים שניתן לראות, מקומות, נופים, אנשים ואפילו ברכבות המהירות והייחודיות שלה.

אך אחד הדברים שמושך כל תייר מערבי שמגיע ליפן זה סוג הלינה במדינה. לינה מסורתית יפנית היא דבר שונה ויוצא דופן שאין כמוהו בשום מקום בעולם והיופי הוא, שלא רק תיירים מערבים אשר מגיעים אל המדינה ומבקשים להתרשם מסוג לינה כזה נהנים מכך, אלא גם יפנים מקומיים, חבר'ה צעירים ומבוגרים, אשר עבורם זה לא קוריוז או עניין אנתרופולוגי כמו לתיירים רבים, אלא זה חלק בסיסי, מהותי בתרבות שלהם.

מלונות ביפן

כשאנחנו מדברים על לינה מסורתית ביפן, אנחנו מדברים למעשה על סוגי לינה שונים וייחודים. למשל, אנחנו יכולים למצוא לינה בתאים, דבר שהיפנים יצרו וצריך לומר שהוא מאוד פופולארי במדינה. מדובר על תאים שנמצאים אחד ליד השני ויש בהם בסך הכל מזרון בו אפשר לישון. התאים משמשים ללינה הן של עובדים והן של תיירים ממקומות שונים.

מלבד לינה זו, אנחנו יכולים למצוא מנזרים ואתרים היסטוריים אחרים שכוללים סוגי לינה שונים. בין היתר, לינה על גבי מיטת עץ או על גבי קרשים עם מזרון מאוד דק. במקרים מסוים גם אפשר למצוא לינה על שטיח מיוחד. הרעיון הוא להיות כמה שיותר קרוב לאדמה, גם אם משלמים על כך במחיר של נוחות.

אחת הסיבות שהיפנים בוחרים ללון כך היא מאוד פשוטה, הבתים היפנים הם מאוד קטנים באופן מסורתי והם אינם מכילים הרבה ריהוט, לכן, הם מעדיפים להשתמש במיטות קטנות או בתאים מיוחדים בהם אפשר לישון. בצורה כזו, אין צורך להשתמש בריהוט בסגנון מערבי שתופס הרבה מקום.

עבור מי שאיננו מכיר את העניין מילדות ולעומק, זה בוודאי ייראה מוזר, אך עבור מי שכן מכיר, זה טבעי ביותר. כל תייר מערבי שמגיע ליפן, צריך להתנסות בכך על מנת להכיר את התרבות היפנית, ויתרה מזו, בשביל להרגיש משהו שונה וייחודי ממה שהוא יפגוש בכל מקום אחר.