מגשי אירוח – לבחור את החברה הנכונה

בשנים האחרונות, אנחנו יכולים לראות זינוק ניכר במספר החברות ובעלי המקצוע שמספקים מזון ללקוחות שונים. לא מדובר עוד רק בחברות קייטרינג, אלא כיום אנחנו יכולים למצוא שפים, מסעדות, בתי קפה ושלל חברות וגורמים אחרים בתחום המזון שמציעים מזון לאירועים וכן למוסדות, בין אם זה באמצעות קייטרינג מלא ובין אם זה באמצעות שיטות אחרות.
אחת האופציות הפופולאריות ביותר כיום להגשת מזון באירועים ובסיטואציות אחרות, היא באמצעות מגשי אירוח. הרעיון הוא די פשוט. במקום להזמין חברת קייטרינג שתבשל את האוכל המקום, על כל המשתמע מכך ותגיש אותו, או במקום לעשות משלוחי אוכל ממסעדות או להבדיל במקום שנכין בעצמנו, אנחנו יוצרים קשר עם חברה והיא מספקת לנו מגשים עם מנות שונות. בסיום האירוע, צוות של החברה אוסף מאיתנו את המגשים, אם יש צורך בכך.
הרעיון הוא מאוד פופולארי מאחר והוא אטרקטיבי ופשוט. הרי אם אנחנו עורכים אירוע קטן במקום העבודה או אפילו אירוע פרטי בבית, זה לא סביר שאנחנו נזמין חברת קייטרינג שתספק לנו תפריט שלם כמו שנהוג באירועים גדולים, כמו שזה לא סביר שאנחנו נכין את כל האוכל לאירוע ונשקיע בכך לא מעט זמן ומשאבים. לכן הפתרון הוא להזמין מגשי אירוח.

כיצד בוחרים את החברה הנכונה

אך על מנת שהאירוח יהיה מושלם, אנחנו צריכים למצוא את החברה המושלמת. לשם כך עלינו לעשות כמה דברים.
דבר ראשון, אנחנו צריכים לבדוק מה החברה מציעה לנו, האם מדובר במגשים שיכולים להתאים לאירוע מהסוג שלנו, עד כמה זה מיוחד ומקורי, וכמובן עד כמה זה משתלם לנו מבחינת כמות ועלויות.
דבר שני, חשוב מאוד לברר את טיב החומרים בהם החברה משתמשת. האם מדובר בחומרים טבעיים, טריים, מה המנות כוללות ומה הן לא כוללות. אם יש לנו בקשות מיוחדות (למשל, מנות לצמחוניים, טבעונים, מנות שיכולות להתאים לקהל אלרגני) עלינו להעביר אותן לחברה מבעוד מועד.
דבר שלישי, אנחנו צריכים להתייחס לכל הנושא של לוח הזמנים, לוודא שהחברה יכול להעמיד לרשותנו את המגשים במועד שאנחנו צריכים אותם, ללא איחורים וללא עיכובים.
רצוי להיעזר בהמלצות וחוות דעת של לקוחות שנעזרו בשירות כזה בעבר.