המדריך המלא: לבלוט ולצוף בים התחרותיות הדיגיטלית ב-2020

אם אתם מעוניינים לבלוט ולצוף מעל המתחרים שלכם באוקיינוס התחרות הדיגיטלי של 2020, אתם צריכים לקחת בחשבון מספר מרכיבים. בעוד שאחד המרכיבים הכי חשובים בהצלחה העסקית שלכם הוא בניית אתר מקצועי, יהיו תמיד מרכיבים נוספים שיש לקחת בחשבון. בואו נדבר על הכול.

בין אם אתם מוכרים תשמישי יודאיקה, מכוניות בייבוא מקביל, תכשיטים או כל מוצר אחר בעולם, אתם צריכים להתחיל להתעניין כבר היום במושאי שיווק דיגיטלי. רק באמצעות שיווק, מיתוג וקידום באינטרנט, אתם תוכלו למעשה לכבוש את התחרותיות הרבה והעזה שקיימת שם היום בחוץ. ואם כך, בואו נתחיל בלדבר על עיצוב גרפי, בניית אתרים ומה שבין לבין. 

מגדירים את תוכנית העבודה כמה שיותר מסודר ומראש 

אם אתם מחפשים אחר סטודיו לעיצוב גרפי בנרות ולא מוצאים אחד כזה, ייתכן שאתם עדיין לא לגמרי מגובשים על תוכנית העבודה והפעולה שלכם, וזה בסדר גמור. לרוב, מה שקורה זה דבר כזה – אתם מגיעים עם הרעיון שלכם ועם האג'נדה של בית העסק, סטודיו מומלץ לעיצוב גרפי לוקח את הרעיון שלכם, לועס אותו מכל הכיוונים ופולט אותו WELL DONE . 

במילים אחרות, לאחר שאתם פונים לסטודיו לעיצוב גרפי ומגישים את הבקשה שלכם לבניית אתר X, הסטודיו לוקח את הבקשה שלכם ו"משחק" איתה עד שמתקבלת תוצאה מקצועית למשעי. במהלך הדרך ועש שהאתר שלכם יהיה מוכן, הוא כנראה יעבור מספר "גלגולים" ומספר ואריאציות שונות, הוא ייראה באופנים שונים, יומצא מחדש ועוד. 

כל מה שצריך בכדי להניב הצלחת שיווק דיגיטלי 

כל זאת, כל מה שתיארנו כאן למעלה, בכדי שתוכלו בסופו של דבר להנות מהתוצאה הכי מדויקת. אבל, חשוב מאוד לציין, דברים כאלו (כמו שינויים במהלך התהליך של העבודה) אתם צריכים לעגן בחוזה עבודה אל מול הסטודיו לעיצוב הגרפי. במילים יותר פשוטות, בד"כ סטודיו עיצוב גרפי לא יהיה מוכן לאתחל את כל תהליכי העבודה, ולחלוטין בצדק. 

אז מה הפתרון? הפתרון הוא תוספת תשלום על שינויים מהותיים שנעשים באתר האינטרנט, וזאת בדרך כלל לאחר שהוסכמה תוכנית עבודה מסוימת שממנה היה צורך לחרוג. בכל מקרה, אלו הם פרטי שוליים, שאתם כבר תסגרו אל מול הסטודיו לעיצוב. 

מה עוד לקחת בחשבון חוץ מבניית אתר אינטרנט? 

מעבר לנושא של בניית אתר חזק ומעוצב, אתם תמיד גם תצטרכו לקחת בחשבון את הנושא של מיתוג באינטרנט ובגוגל, שיווק במנועי החיפוש באינטרנט, שיווק בפלטפורמות החברתיות, קידום לעסקים באמצעות קידום אתרים ועוד. 

מאחר שהתמונה המלאה של קידום ומיתוג באינטרנט היא רחבה למדי, ההמלצה הכי גורפת היא כמובן להסתייע בחברות מיתוש, שיווק וקידום אתרים באינטרנט. אתם מוזמנים לבנות אתר מנצח, לקדם אותו, לשווק אותו ולעשות כל מה שבית העסק שלכם מצריך לשם הצלחה עסקית. סמכו עלינו, המתחרים שלכם ממש לא בוחלים באמצעים! בהצלחה!