זכיינות

מי מאיתנו אנו שמע על המושג זכיינות? מדובר למעשה, על שיטה עסקית, ניהולית, כאשר רשת או חברה שהיא מותג, מאפשרת לאנשים או גופים, שימוש בשיטה העסקית שלה. המקור של המושג, הינו זכות ותמורת אותה הזכות, ישלם הזכיין לחברה המזכה תשלומים שונים כאשר בכל רשת מזכה, התשלומים יהיו שונים.

ישנן יתרונות רבים למי שמחליט להיות זכיין.  כאשר אדם מעוניין לפתוח עסק ראשון עצמאי משלו, על מנת שלא יהיה לו קשה עם  ההתנהלות של העסק, ניהול, ידע וסיכויים רבים יותר לנטילת סיכונים, מומלץ כי יהיה זכיין של רשת גדולה לאופנה, הנעלה, מסעדות מוכרות של רשת, בתי קפה ועוד. הסיכויים של זכיין להיכנס למקומות נחשקים שיש בהם קהל רב כגון קניונים גדולים הינם רבים, היות והקניונים מעדיפים תמיד סניפי רשתות מוכרות.

אפשרויות  נוחות לפרסום ושיווק לזכיין

אחד מהיתרונות הבולטים של זכיין שהחליט לעבוד בשיטת זכיינות הוא אפשרויות הפרסום והשיווק שעומדות לרשותו, היות וקיימת השתתפות בפרסום ושיווק מצד החברה המזכה.  הסכמי הזיכיון בעצם, מאפשרים ליזמים לנהל עסק משלהם, כאשר ם משתייכים למותג ידוע. כל הנתונים הללו, הם לטובת הזכיין שכן, הם משפרים את הביצועים והרווחים של העסק ומגדילים את סיכויי ההישרדות בו.

זכיינים, נהנים מהעוצמה של הרשת או החברה המזכה. אנשים שמעוניינים לפתוח עסק כזכיינים, נהנים בעצם מעסק שהוא כבר עובד. יש לציין כי שיטת זכיינות, עובדת על פי הנהלים של חברה המזכה ובכל חברה התנאים עשויים להיות מעט שונים. מצד שני, כאשר החברה המזכה, מתכננת עבור הזכיין  כיצד יראה העסק עד לפרטי פרטים, זה עשוי לחסוך לזכיין המון כאב ראש, טעויות או בלבול רב.

גיוס הון לזכיינים יהיה קל יותר

כאשר אנשים שמחליטים ללכת על עסק כגון זכיינות, הבנקים יעניקו להם הלוואה בתנאים טובים, היות והבנקים מעודדים ותומכים במותגים  של רשתות מזכות, היות והם מאמינים בהצלחה שלהן. החברה המזכה, תשלח צוות הדרכה וליווי לצמיחת העסק, היות וזהו אינטרס משותף, הן לחברה המזכה שמעוניינת לשמור על שמה הטוב והמוניטין הן לזכיין שמעוניין להצליח ולהרוויח יפה.