ציוד לשירותי נכים – כל מה שצריך בשביל שירותי נכים

כמעט בכל מבנה ציבורי או מסחרי היום, לצד שירותים רגילים ישנם שירותים נגישים לאנשים עם כיסא גלגלים, שירותי נכים. שירותים אלו מאפשרים לכל מי שאיננו יכול להיכנס אל שירותים רגילים מטעמים פיזיולוגיים, להשתמש בהם.

כשאנחנו מדברים על שירותי נכים, באופן טבעי אנחנו מדברים על תאים שהם הרבה יותר גדולים ומרווחים משירותים רגילים, וכן הם אמורים לכלול אלמנטים שונים שיאפשרו להם לשבת בצורה נוחה ובטוחה על האסלה. לכן גם התכנון והעיצוב של השירותים מלכתחילה הם שונים, ומתבצעים בהתאם לצרכים של כל מי שאמור להשתמש בהם.

לפני שנסביר על ציוד לשירותי נכים, ציוד שאמורים להתקין אותו מבעוד מועד, על מנת שיהיה ניתן להשתמש בהם, חשוב להדגיש נקודה משמעותית, ישנם תקנים וישנם כלליים ברורים מה אמורים להיות בשירותים מסוג זה, כמו שברור היום לכולם, שבכל מבנה ציבורי, מסחרי ואחר, חייב שיהיו שירותים כאלה. צריך להדגיש עוד, ציוד לשירותי נכים יכול לשמש גם מבני מגורים פרטיים בהם יש צורך להתקין שירותי נכים לצרכים שונים.

מה כולל ציוד כזה

ציוד לשירותים של נכים, כולל מספר פריטים. ראשית, הוא כולל מעקי אחיזה במקומות שונים בשירותים. אלה אמורים לאפשר לכל מי שנכנס לשירותים לאחוז בהם בצורה בטוחה ונוחה על מנת שלא יקרה לו כלום, בוודאי כשהוא קם מכיסא הגלגלים ועובר לשבת על האסלה.

שנית, ישנם אלמנטים שונים שהם יותר נמוכים על מנת לאפשר למשתמשים בשירותים נוחות מרבית, בצורה כזו הם יכולים להגיע לכל מקום בצורה בטוחה וללא חשש.

שלישית, השירותים כוללים שלטי בטיחות שונים, זאת על מנת לאפשר להם לדעת מה בדיוק עליהם לעשות במצבים שונים. במקרים מסוימים השירותים כוללים גם לחצני מצוקה שיעזרו להם לקרוא לעזרה במידה ויש צורך בכך.

מן הסתם, דלתות התא יהיו הרבה יותר נגישות ונוחות לפתיחה, למרות שהן יותר גם חזקות מאוד, עדיין יתאפשר לפתוח אותן בצורה פשוטה.

כפי שאנחנו יכולים להבין, כל דבר יכול להשפיע על התנהלות בתא שירותים וכך צריך גם לתכנן את המבנה.