אשפתונים

לשמירה על סביבה נקייה ואסתטית, אין די בהצבת פחים בכל נקודה אפשרית. שמירה על סביבה אסתטית ונקייה מתחילה בהעלאת המודעות הציבורית לחשיבות השמירה על הניקיון, האסתטיקה והשילוב של הרגלי ניקיון והיגיינה באורח החיים היומיומי.

בעוד שהפחים הישנים נטמעים בסביבה ואינם מהווים חלק מתפיסה סביבתית, אשפתונים המיוצרים מחומרים מתכלים וניתנים למחזור מהווים המחשה משמעותית של תפיסת עולם המבוססת כולה על אקולוגיה ומחזור, החל מהערכים המובילים את החברה ועומדים בבסיס הפעילות שלה, דרך החומרים בהם נעשה שימוש לבניית הפחים ועד לנראות שלהם, המעוצבת ברוח סביבתית ומזמינה את העוברים והשבים לייחס את החשיבות הראויה לנושא המחזור.

באמצעות שילוב אשפתונים במרחב הציבורי ניתן לא רק ליצור סביבה נקייה יותר, אלא גם לשדר את המשמעות של חשיבות השמירה על הניקיון, על ידי עיצוב הפחים באופן מזמין, אקלקטי, מגוון ומעניין.

ייצור האשפתונים מחומרים ידידותיים לסביבה מהווה נופך נוסף של החשיבות העומדת מאחורי התייחסות הוליסטית לכל נושא המחזור והאקולוגיה. באמצעות החומרים הידידותיים לסביבה ניתן לעצב פחים במגוון רחב של סגנונות המתאימים לתרבויות שונות, ערים ויישובים.

אשפתונים

אשפתונים מודולריים

היתרון הגדול של האשפתונים המעוצבים טמון בהיותם גמישים וניתנים להתאמה למגוון רחב של סוגי אשפה. באמצעות צבעים שונים ושימוש במגוון סגנונות עיצוב פחים שונים, ניתן להפוך את הפחים למיצג אמנותי סביבתי. כך, כל אחד מסוגי הפחים מתאים לסוג שונה של אשפה: נייר למחזור, קרטונים, בקבוקי פלסטיק ובקבוקי זכוכית ועוד.

נוכחות סביבתית

הנוכחות הסביבתית של הפחים ממחישה ומחזקת את המודעות לחשיבות ההתייחסות להיגיינה הסביבתית והניקיון. שילוב פחי אשפה מעוצבים בסביבה החיצונית הינו צעד המדגיש את ההתייחסות של המועצות העירוניות לנושא המחזור, משפר את התדמית של המועצה העירונית ומאפשר למועצה/ עירייה לחזק את הקשר עם התושבים.

בנוסף, אשפתונים מעוצבים משפרים את הנראות הכללית של המרחב העירוני ומעניקים לתושבים תחושה שאכפת מהם.

האשפתונים מעוצבים ברוב המקרים בצורה עגולה, כוללים פח פנימי מברזל מגלוון להגנה ולשמירה על איכות הפח ועל נראותו למשך זמן רב. כל אחד מהאשפתונים מצויד בשני פתחים המאפשרים נגישות מקסימלית להשלכת האשפה. כמו כן, כל אשפתון כולל מנעול אינטגרלי מובנה המקל את פינוי האשפה ושומר על הסביבה החיצונית נקייה משאריות.