רחפנים

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לשמוע יותר ויותר את הביטוי רחפנים. אומנם לא מדובר בביטוי חדש אך אין ספק שהתייחסות והמשמעות של הביטוי השתנתה. אם בעבר הכוונה היתה לאנשים שיש להם רחפנים, כמין כלי שמאפשר להם לרחף בשמיים ולצנוח במקומות מסוימים, היום הכוונה היא שונה לגמרי.

רחפנים, כמו אלו שתוכלו למצוא באתר Smart Toys, זה אמצעי אלקטרוני ייחודי, שמטרתו הראשונית היתה צבאית-משטרתית, ועם הזמן היא הפכה להיות אזרחית. מדובר באמצעי שמאפשר לנו לקבל תמונות מגבוה. מדובר בסוג של מטוס זעיר ללא טייס אשר מזכיר במראה שלו עכביש, הוא כולל עינית של מצלמה וכרטיס זיכרון, הוא יכול להגיע לגבהים שונים, בהתאם לסוג הרחפן ולמשקלו, וכך הוא יכול לצלם מגבוה. סוג הצילום הוא כמובן על פי איכות וסוג המצלמה, כמות הצילומים נקבעת על פי כרטיס הזיכרון שיש בתוך המכשיר. הרחפנים יכולים להציע תמונות סטילס וכן וידיאו.

רחפנים

אנחנו יכולים לראות לא מעט גורמים שמשתמשים ברחפנים, בין אם באופן פרטי ובין אם באופן מסחרי, ציבורי. כך למשל, כל מי שנכח בשנים האחרונות במרוצים, מסיבות, ירידים או כל אירוע אחר פתוח, יכול היה להרים מבט אל השמיים ולראות רחפן מרחף מעליו ומצלם אותו. בעידן של היום, תוך זמן קצר, התמונות שהרחפן מצלם או הסרטונים שהוא יוצר, יכולות לעבור לכל אחד מאיתנו דרך הפייסבוק או רשתות חברתיות אחרות.

השימוש ברחפנים הוא מאוד אפקטיבי, מאחר והוא גם מאפשר לנו לקבל תמונות שבאופן רגיל אנחנו לא יכולים לקבל, לא דרך הסלולר ולא דרך מצלמות אחרות, מאחר והצילום נעשה בגובה, וכן הוא מאפשר לנו לקבל תמונה רחבה יותר, פנורמית.

חשוב לומר, שלא מעט חברות מסחריות עושות שימוש ברחפנים, בין אם זה בשביל לצלם אירועים שלהם ובין אם מסיבות אחרות, כשהמטרה היא להציג תמונות רחבות, גדולות, תמונות שמבליטות את הגודל ואת הייחוד של החברה, בין אם זה באירוע ובין אם זה בסיטואציה אחרת.

מן הסתם, העבודה עם הרחפן צריכה להיות על ידי גורם מקצועי שמתמחה בכך, אף על פי שניתן לרכוש היום רחפנים בשורה ארוכה של מקומות.