מטבחים מעוצבים

העידן המודרני מביא עמו מגוון עצום של חידושים ואפשרויות לעיצוב הבית, לשיפור איכות החיים שלנו, ליצירת הנאה גדולה יותר מן הפעילויות היומיומיות, להפיכת החיים המונוטוניים לסיפור מרגש המשתנה ומתהווה מחדש מדי יום ביומו. החוויה הזו, המצויה בלב ליבו של הבית שלנו, היא איננה אלא תולדה של השקעה בעיצוב איכותי במטבח. מטבחים מעוצבים בבית הפרטי כבר אינם מהווים פריבילגיה של יוצאי דופן אלא מצרך חיוני הנדרש ומבוצע בכל בית.

סוגים שונים של מטבחים מעוצבים מעניקים לבית הפרטי מראות שונים. בעוד שישנם בתים בעלי עיצוב אוריינטלי, מטבחים מעוצבים אחרים מאופיינים דווקא במראה אורבני יוצא דופן מעניין. מטבחים מעוצבים בסגנון אורבני כוללים שימוש בחומרים מתכלים או חומרים שאינם מזיקים לסביבה, חומרים "קרים" יחסית כמו מתכות וסגסוגות שונות של מתכות, קווים ישרים ודקים, סגנון מינימליסטי הממעט בשימוש בחומרי גלם שונים ובאופן כללי – מאפשר שימוש במרחב קטן יותר באמצעות יישום טכנולוגיות חדשניות.

המטבחים המעוצבים המוצעים כיום על ידי רשתות והמעצבים הם חגיגה לעיניים של התפתחויות מגוונות – תוצר של השנים האחרונות. המגוון העצום של המטבחים המעוצבים הקיימים כיום ברשתות העיצוב לבית ובחנויות הבוטיק לעיצוב – כל אלו מאפשרים לבעלי בתים להפוך את החלל הפרטי שלהם לחוויה בלתי נשכחת. אורחים שיגיעו לביקור בבית, לא ישכחו את החוויה הזו בנקל. באופן זה, המטבחים המעוצבים השונים הופכים את החוויה הביתית להנאה השמורה לבני הבית ולמבקרים.

השתתפות בתהליך העיצוב של המטבח מאפשרת לבני הבית להפוך את ביתם הפרטי למה שתמיד חלמו עליו. בין אם מדובר בסגנון אירופאי חמים ונעים, בין אם מדובר במטבחים העשויים מעץ מסוגים שונים, בין שמדובר בשילוב אלמנטים מגוונים ההופכים את המטבח לחוויה בפני עצמו – ההשתתפות בתהליך של העיצוב היא זו ההופכת את בני הבית לחלק ממשי מן התהליך. לא פחות מכך, הבית עצמו מקבל מהאופי, מהיופי ומהתכונות הייחודיות של דרי הבית כך שהוא למעשה משקף את אורח החיים שלהם, את צרכיהם, את חלומותיהם, את יכולותיהם והכישורים שלהם, את תחומי העניין שלהם ועוד.