עיצוב שולחן לפסח

אמנות האירוח הפכה להרגל בקרב הרבה עקרות בית ישראליות, במיוחד כאשר הדת היהודית הינה מרובת חגים כאשר הבולטים בהם הינם ראש השנה וחג הפסח. ישנם כללי עיצוב שולחן לפסח שרבות מעקרות הבית עוקבות אחריהם ומשתדלות ככל שניתן ששולחן הפסח יהיה מעוצב כראוי והן תמיד מחפשות דרכים ליפות ולחדש את העיצוב, כך ששולחן ליל הסדר, ייראה כמה שיותר מעוצב. לא זו בלבד שהגוונים הם חגיגיים והקישוטים מהווים אווירה נעימה בשולחן כזאת של שמחה ומשפחתיות, כי אם ישנם גוונים שאפילו מעוררים את תאבון היושבים סביב השולחן.

ההחלטה לעיצוב השולחן לחג הינה חשובה

גוונים הם כאלה שמוליכים אנרגיות, פותחים או סותמים תאבון ולכן, יש לדעת אילו גוונים ניתן יהיה להשתמש בהם למטרת עיצוב שולחן לפסח. קיימים גוונים המקנים לנו תחושת מרחב אך גם מייפים, אך גם מדגישים אלמנטים נוספים בשולחן החג. ניתן למצוא אמירה מסוימת בעיצוב של שולחן לחג ואם יש לכם אמירה מסוימת, יש לדעת כיצד לבטא אותה בעיצוב השולחן לפני ארוחת החג של ליל הסדר. כדאי לדע לא להעמיס מצד אחד על שולחן החג באלמנטים וגוונים, אך מצד שני לגרום לשולחן החג להיראות חגיגי מספיק עד שיעורר את ההתפעלות של בני המשפחה והאורחים. מומלץ לגרום לכך, כי השולחן שתעצבו לערב ליל הסדר, יהיה חוויה קולינרית-וויזואלית.

השראה ברוח הזמן והמקום לעיצוב מוצלח של שולחן הפסח

האחידות העיצובית, נובעת מההשראה ברוח הזמן והמקום חוץ מהחוויה והיופי. זהו שלב שיחסוך עבורכם התלבטויות שונות וקבלת החלטות נכונות, לגבי עיצוב שולחן לפסח. יש לשים לב שהעיצוב לא ישתלט על האוכל ותשומת הלב המרבית תהיה בשולחן עצמו, היות והעיצוב הינו אמצעי למטרה. יש להבין את הכללים בעיצוב שולחן החג, למשל גוונים בהירים יוצרים תחושה של מרחב ומגיבים לתאורה ואילו גוונים כהים יותר, יקטינו את החלל. גוונים חמים יעוררו את התיאבון ואילו גוונים של כסף וזהב נחשבים ליוקרתיים ואלגנטיים יותר. בדרך זו, תוכלו להבין טוב יותר מה הגוונים הרצויים לכם ולעצב את השולחן על פי טעמכם האישי.