איך אפשר לשמר לקוחות?

אם יש לכם חברה או עסק קיים שיש בו לקוחות קיימים ואתם רוצים לבצע שימור לקוחות על מנת להגדיל רווחים, למנוע עזיבה של לקוחות ולשמור על העסק קיים – חשוב שתדעו כי ישנן מספר דרכים לשמר לקוחות ולהפוך אותם ללקוחות ממליצים, נאמנים ומרוצים.

אבל מהן השיטות לשימור לקוחות? כמה טיפים בהמשך.

מכון סקרים – אחד הדרכים המרכזיות לשמר עובדים היא באמצעות שימור סקירת שביעות רצון הלקוחות שלכם מהשירות או מהמוצרים שלכם. סקרים אודות השירות, כמו גם שיפור השירות שניתן ללקוחות שלכם נעשה על ידי מכון סקרים מקצועי שתפקידו לבצע סקרים ממוקדים לקהל היעד שלכם, להבין מה נכון בניהול שלכם ומה לא, לתת הצעות לשיפור, תוך שהמכון יודע לבצע את הסקר באמצעות השאלות המדויקות ביותר לקבלת כמה שיותר מידע אודות השירות שהעסק שלכם מקנה ללקוחות ואיכותו.

שיווק באמצעות מתנות – כדי שהלקוחות שלכם יהיו מרוצים וחשוב מכל שהם יהיו כאלה שישמרו את שם העסק שלכם בתודעתם, חשוב מדי פעם להשתמש ביכולת להקנות מתנות שיווקיות ללקוחות שלכם. מתנות כאלה שיכולת להיות מגוון מוצרים החל מעטים ולוחות שנה, עד לערכות ים, ומגוון מוצרים שימושים אשר גם יותירו רושם טוב על הלקוחות שלכם, וגם ישאירו אתכם בתודעתם ויאפשרו פרסום נע בזמן השימוש של הלקוחות במוצרים שלכם.

יצירת מועדון לקוחות – צרו מועדון לקוחות פעיל. באמצעות מועדון לקוחות שניתן ליצור בקלות על ידי קבלת אינפורמציה מהלקוח, ניתן לדוור את הלקוח על מבצעים והטבות, על מכירות מיוחדות, השקות של מוצרים ומתנות ללקוחות קבועים ועוד. בנוסף חשוב לדוור את הלקוחות שלכם מידי פעם בניוזלטר שיאפשר מידע שימושי ללקוח אודות העסק שלכם או המוצר שאתם מוכרים.

מניעת עזיבה – אם יש לכם לקוחות שאינם מרוצים מהשירות שלכם או ממוצר שלכם, עשו כל מה שאתם יכולים בגבול האפשרי על מנת לרצות את הלקוח. דאגו לא לטרטר את הלקוח מסניף לסניף, העניקו ללקוח אופציות טובות יותר לשיפור הרכישה שלו, היו קשובים ללקוח, ודאגו לשפר ולהפוך את החוויה של הלקוח לטובה יותר. זכרו כי לעיתים טיפול מסור בבעיה של לקוח והעדר התנגדויות לטענות שלו, יכולה לשפר מאד את הדעה של הלקוח על העסק שלכם, שאף ימליץ על השירות שלכם במידה והוא באמת יהיה טוב.